Zostało tysiąc pakietów na 20. Recordową Dziesiątkę. Na mecie wyjątkowy medal

Takiego medalu w Poznaniu jeszcze nie było. Komplementarny, ażurowy i przede wszystkim duży, bo aż na 9 centymetrów wysoki. Czyli piękny i okazały jak na jubileuszową 20. Recordową Dziesiątkę przystało. Bieg na szybkiej 10-kilometrowej trasie odbędzie się 17 marca. Do dyspozycji uczestników został ostatni tysiąc pakietów startowych.

Dzień wcześniej, czyli w sobotę, 16 marca o godzinie 18:00 odbędzie się 10. Nocna Recordowa Piątka w stylu Animals. Uczestnicy biorący udział w tym biegu i w konkursie najpiękniejszych i najciekawszych przebrań będą stylizować się na wybrane zwierzęta. Pobiegną wokół toru regatowego Malta, w sąsiedztwie którego znajduje się Nowe ZOO, więc mają doskonałą inspirację do stylizacji.

Trzy kolory na mecie

Wszystkie medale z Nocnej Recordowej Piątki będą koloru złotego natomiast z dystansu głównego czyli z Recordowej Dziesiątki, na mecie wręczane będą medale w trzech kolorach w zależności od zajętego miejsca. Za zajęcie miejsca od 1 do 100 na mecie wręczony zostanie medal koloru złotego, zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 101 do 500 otrzymają krążek koloru srebrnego a do reszty biegaczy trafi medal koloru brązowego.

– Premiera naszego medalu w social mediach była wcześniej niż premiera medalu z Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, wiecie co łączy te dwa medale? Tak, Hexagon. Już wiemy, że nasz medal jest wyjątkowy i ma najmodniejszy kształt tego roku, roku olimpijskiego. Przypadek? Nie, to przeznaczenie i prognostyk waszej wręcz olimpijskiej formy, gdyż życzymy byście zaprezentowali najlepszą wersję samych siebie – mówi Artur Kujawiński, dyrektor Recordowej Dziesiątki.

Podobnie jak rok temu organizatorzy przygotowali niespodziankę, która bardzo się spodobała. Medal z  Nocnej Recordowej Piątki będzie łączył się z medalem Recordowej Dziesiątki, a osoby biegnące na obu dystansach w dniach 16 i 17 marca będą również sklasyfikowane w rywalizacji łącznej tych dwóch dystansów.

Szybka trasa, grad rekordów

Dystans główny na 10 kilometrów Recordowej Dziesiątki rozegrany zostanie na trasie z zeszłego roku, która okazała się najszybsza w Polsce, a wyniki szczególnie wśród amatorów wprawiają w prawdziwy zawrót głowy. Dodajmy, że wśród zawodowców drugi rok z rzędu właśniew Poznaniu padły nalepsze wyniki Polaków na polskiej ziemi zarówno wśród kobiet i mężczyzn.

Jak informują organizatorzy, na bieg na dystansie 10 kilometrów zostało niewiele ponad tysiąc pakietów, a na piątkę dostępnych jest już tylko około 350 miejsc.

Źródło: Recordowa Dziesiątka