Ostatnie dwa tygodnie zapisów na Konferencję Biegową w Poznaniu

Jeszcze tylko do 20 lutego przyjmowane będą zapisy na jubileuszową 10. Ogólnopolską Konferencję Biegową w Poznaniu. To najważniejsze spotkanie branży organizatorów imprez biegowych odbędzie się w dniach 28-29 lutego w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym przy ul. Wiankowej 3. Znamy już niemal pełen skład ekspertów, którzy poprowadzą sesje i panele dyskusyjne.

10. Ogólnopolska Konferencja Biegowa tradycyjnie będzie miejscem wymiany doświadczeń i pomysłów, a także forum dyskusji na najważniejsze tematy z punktu widzenia organizatorów. Spotkanie od lat przyciąga osoby, które tworzą najważniejsze imprezy biegowe w kraju, ekspertów rynku sportowego, dziennikarzy, a także dostawców usług dla branży biegowej.

Porozmawiajmy o profesjonalizacji

Tematem tegorocznej edycji konferencji będzie „Profesjonalizacja imprez biegowych”. Jak mówi prof. Zygmunt Waśkowski, pomysłodawca i współorganizator wydarzenia, okres dynamicznego rozkwitu mierzonego liczbą imprez biegowych mamy już za sobą.

– Teraz nadchodzi czas, by te imprezy, które już są na biegowej mapie Polski, organizować w sposób coraz bardziej profesjonalny. Inaczej mówiąc przed nami czas rozwoju jakościowego, który może okazać się okresem selekcji. Z rynku wypadną te imprezy, które będą oferować każdego roku to samo, nie będą dostosowane do zmieniających się potrzeb biegaczy. Dlatego trzeba rozmawiać o profesjonalizacji, sam entuzjazm organizatora już nie wystarczy. Biegacze oczekują konkretów, doświadczeń, emocji, nowości i profesjonalnej obsługi – podkreśla Waśkowski.

Kto wystąpi na konferencji?

Organizatorzy 10. Konferencji Biegowej przedstawili już program i nazwiska prelegentów. Wśród ekspertów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą są m.in. Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji a także Poznań Maratonu i PKO Poznań Półmaratonu, Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”, Andrzej Krzyścin, prezes Klubu Sportowego Altom Gniezno, organizator Biegu Europejskiego i Biegu Lechitów, prof. Zygmunt Waśkowski i mgr Marcin Gurtatowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Katarzyna Wągrowska – założycielka kierunku ESG Management w Poznaniu.

Szczegółowe informacje, w tym formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie internetowej wydarzenia. Zapisy trwają tylko do 20 lutego.

Opłata za udział w konferencji wynosi 550 zł brutto za osobę i obejmuje udział w dwudniowych obradach, przerwy kawowe w oba dni oraz lunch pierwszego dnia, kolację i imprezę integracyjną pierwszego dnia, udział w atrakcjach przewidzianych przez organizatorów, certyfikat uczestnictwa w konferencji oraz pakiet konferencyjny.

Opłata nie obejmuje kosztów noclegu. Organizatorzy rekomendują pobyt w Hotelu Camping Malta, który znajduje się 400 m od Maltańskiego Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego. Na hasło „konferencja biegowa” goście otrzymują 20% zniżki.

Organizatorami konferencji są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

red

fot. w nagłówku Depositphotos.com