Ruszają zapisy na FRUGO Kids Run w Gdyni

Organizatorzy PKO Gdynia Półmaratonu zapraszają do udziału w wydarzeniu nie tylko dorosłych biegaczy, ale też młodzież i najmłodszych adeptów ruchu na świeżym powietrzu. Zapisy na FRUGO Kids Run są już otwarte.

PKO Gdynia Półmaraton odbędzie się 18 maja 2024 roku. Główny bieg odbędzie się w porze wieczorno-nocnej, ze startem o godzinie 20:00. Wcześniej jednak pobiegną dzieci i młodzież w ramach biegów towarzyszących FRUGO Kids Run.

Krótkie biegi na dystansach od 100 do 1000 metrów zostaną rozegrane na Skwerze Kościuszki – tam, gdzie będzie się znajdować meta PKO Gdynia Półmaratonu. Do wspólnej zabawy i rywalizacji organizatorzy zapraszają nawet dwulatków. Górny limit wiekowy to 14 lat.

– To ma być przede wszystkim dobra zabawa, z dużą dawką uśmiechu i pozytywnej energii. W najmłodszych kategoriach wiekowych rodzic będzie mógł towarzyszyć swojemu dziecku podczas całego biegu. Liczymy, że najmłodsi adepci biegania tłumnie stawią się na starcie, by po chwili wysiłku odebrać zasłużone medale – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy PKO Gdynia Półmaratonu.

Zapisy już trwają, a zgłoszenia można dokonać przez portal SlotMarket.pl. Opłata startowa na otwarciu rejestracji wynosi 30 zł. Poza numerem startowym i napojem na mecie, każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal.

Źródło: Sport Evolution