Silesia Półmaraton wiosną i jesienią. W tym roku impreza odbędzie się dwa razy

Organizatorzy Silesia Półmaratonu podjęli niecodzienną decyzję. Pod wpływem próśb biegaczy postanowili, że w tym roku odbędą się dwie edycje imprezy – wiosenna i jesienna! 1 maja wystartuje 19. Silesia Półmaraton, a 6 października na Śląsku świętować będą jubileuszową dwudziestą edycję biegu. 

Na początku stycznia organizatorzy Silesia Półmaratonu ogłosili, że impreza nie będzie dłużej częścią jesiennego Silesia Marathonu, tylko po latach powróci do wiosennego terminu. Datę biegu wyznaczono na 1 maja i kilka dni później ruszyły zapisy.

Witwicki: Opinia biegaczy jest dla mnie priorytetem

Decyzja stojącej za imprezą Fundacji Silesia Pro Active spotkała się z mieszaną reakcją biegaczy. Były pozytywne głosy, ale dominowały jednak wypowiedzi zawodników, którzy krytykowali pomysł przeniesienia półmaratonu na maj. Niezadowolenie wywołał głównie fakt, że trasa 19. edycji biegu prowadzić będzie ulicami Katowic, a meta znajdzie się na terenie Strefy Kultury, a nie jak dotychczas na bieżni Stadionu Śląskiego.

– Otrzymaliśmy kilkadziesiąt listów, wielu z Was zwracało się do nas poprzez media społecznościowe w sprawie jesiennego półmaratonu. Dobrze wiecie, że od początku mojej przygody z organizacją biegów ulicznych opinia biegaczy jest dla mnie priorytetem w wyznaczaniu kierunku podejmowanych działań. Dziś, wsłuchując się w Wasze uwagi, pragnę przekazać oczekiwaną przez tak wielu wiadomość – czytamy w oświadczeniu Bohdana Witwickiego, prezesa Fundacji Silesia Pro Active, który ogłosił że 6 października odbędzie się jesienna edycja Silesia Półmaratonu z metą na Stadionie Śląskim. Tak jak poprzednio zawody znajdą się w programie Silesia Marathonu.

fot. Press Focus

– Podstawą mojej decyzji jest Wasza wielka determinacja, by finisz 20. edycji Silesia Półmaraton był rozgrywany w „Kotle Czarownic”. Decyzja może być tylko jedna. Zrobię wszystko, by każdy kolejny nasz bieg był lepszy od poprzedniego, a pozytywne wspomnienia, jakie za sobą niesie, były wyjątkowe – tak jak wyjątkowy będzie Wasz tegoroczny start – podkreśla szef Fundacji Silesia Pro Active.

19. Silesia Półmaraton już za trzy miesiące

Oznacza to, że Silesia Półmaraton w tym roku odbędzie się dwukrotnie. 1 maja wystartuje wiosenny Silesia Półmaraton, o który zabiegali maratończycy i zawodnicy, którzy musieli dokonywać wyboru pomiędzy maratonem, biegiem ultra a półmaratonem. W programie imprezy jest również Bieg Bohaterów na 5 km.

Serce wiosennego półmaratonu będzie znajdować się na terenie Katowickiej Strefy Kultury. To właśnie z tego miejsca zawodnicy wystartują i następnie pobiegną przez Dolinę Trzech Stawów i słynny Nikiszowiec. Stamtąd wrócą do centrum, gdzie niedaleko siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia znajdować będzie się meta.

fot. Press Focus

– Już za niespełna trzy miesiące pokażemy, że katowicka Strefa Kultury to wyjątkowe miejsce, również dla biegaczy. 19. edycja będzie też powrotem do korzeni – miejsca, gdzie powstał Silesia Półmaraton – pisze Witwicki. – Dziękuję za wiele ciepłych słów, które do nas przesyłacie. Cieszę się, że doceniacie pracę i zaangażowanie całego zespołu. To ważne gesty dla wszystkich osób, które przyczyniają się do organizacji naszych wydarzeń. Decyzja o organizacji 20. edycji Silesia Półmaraton z metą na Stadionie Śląskim zapadła wspólnie, dzięki Waszemu tak dużemu zaangażowaniu – zaznacza.

Zapisy na jesienny 20. Silesia Półmaraton ruszą 27 lutego. Na stronie internetowej silesiamarathon.pl cały czas można rejestrować się na wiosenną odsłonę imprezy. Do 29 lutego opłata startowa wynosi  110 zł.

Aktualnie na liście startowej majowego półmaratonu jest prawie 600 zawodników. Liczba zapisanych na Silesia Marathon zbliża się do tysiąca.

– Dla osób, które planują start w obu naszych wydarzeniach, bez względu na dystans, z jakim będą się mierzyć, przygotowujemy niespodziankę. Więcej informacji już wkrótce – zapowiada Bohdan Witwicki.

red

fot. w nagłówku Press Focus