Spektakularna trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

Po dokładnie dziesięciu latach 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski powraca na most Poniatowskiego i błonia PGE Narodowego. Zapowiada się prawdziwe święto biegania, bo impreza odbędzie się w randze 33. PZLA Mistrzostw Polski w Półmaratonie, a na listach startowych jest już prawie 10 tysięcy amatorów.

Spektakularna trasa

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski rozpocznie się w niedzielę, 24 marca punktualnie o godzinie 11:00. Już wiadomo, że linia startu po 10 latach znów znajdzie się na moście Poniatowskiego przy PGE Narodowym. Patrząc na profil trasy i ulice, kórymi wytyczono trasę można spodziewać się gradu rekordów życiowych, a być może i rekordu Polski.

Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę wzdłuż Alei Jerozolimskich najpierw do ronda De Gaulle’a a potem do ronda Dmowskiego. W ten sposób biegacze dotrą do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta uczestnicy półmaratonu będą zmierzać w kierunku Żoliborza.

Najdłuższa długa prosta poprowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym przebiegną na drugą stronę Wisły. Finiszowe metry zawodnicy pokonywać będą na błoniach PGE Narodowego kierując się w stronę stadionu.

– Zawsze staraliśmy się dbać o aspekt sportowy półmaratonu, oferując uczestnikom biegu możliwość startu na szybkiej i atrakcyjnej sportowo trasie. Zeszłoroczne świetne wyniki dowodzą, że w Warszawie można biegać naprawdę szybko – i nie inaczej będzie w tym roku. Ograniczyliśmy do minimum liczbę podbiegów i zakrętów, nie zapominając rzecz jasna o walorach turystycznych. Zarówno uczestnicy mistrzostw Polski, jak i pozostałych kilkanaście tysięcy biegaczy, będą mogli po raz kolejny przywitać wiosnę na sportowo – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Wielkomiejska piątka dobra na rekord i debiut

Podobnie jak w ubiegłych latach 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu towarzyszyć będzie New Balance Bieg na Piątkę.

Zawodnicy wystartują o godzinie 10:00, a trasa będzie bardzo widowiskowa. Prowadzić będzie mostem Poniatowskiego i Alejami Jerozolimskimi do ronda De Gaulle’a, wokół palmy i z powrotem przez Wisłę w kierunku PGE Narodowego. Organizatorzy podkreślają, że w czasie biegu uczestnicy obejrzą najpiękniejsze plenery ścisłego centrum stolicy.

– New Balance Bieg na Piątkę jest atrakcyjną alternatywą dla zawodników, którzy tego dnia nie startują w półmaratonie. To wymarzona okazja do ścigania się i walki o życiówkę, ale i do debiutu ulicznego – podkreśla Tronina.

Zapisy trwają

Zapisy na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz towarzyszący mu New Balance Bieg na Piątkę cały czas trwają na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com. Do tej pory na oba dystanse zapisało się blisko 12 tysięcy osób. Biegi wystartują ulicami stolicy 24 marca.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”, red

fot. Sportografia.pl