Znamy skład polskiej kadry na Halowe Mistrzostwa Świata w Glasgow

Dwadzieścia trzy osoby liczy lekkoatletyczna reprezentacja Polski na zbliżające się halowe mistrzostwa świata, które 1 marca rozpoczną się w Glasgow. – To ekscytujące wracać do miejsca, gdzie zdobyłam złoty medal halowych mistrzostw Europy – mówi przed startem w Szkocji sprinterka Ewa Swoboda.

W składzie reprezentacji Polski nie zabrakło mającego doskonały sezon rekordzisty kraju w biegu na 60 metrów przez płotki Jakuba Szymańskiego. Na bieżni w tej samej konkurencji zobaczymy także ciągle goniącą halowy rekord Polski Pię Skrzyszowską. Jedną z faworytek rywalizacji na dystansie 60 metrów będzie z kolei Ewa Swoboda, która z Emirates Areny ma doskonałe wspomnienia.

Powrót do przeszłości

– Pięć lat temu zdobyłam w Glasgow złoty medal halowych mistrzostw Europy. Powrót do tak szczęśliwego dla mnie miejsca jest ekscytujący. Wiem, że w hali wymieniono bieżnię. Mam nadzieję, że będzie jeszcze szybsza od poprzedniej i będzie sprzyjała w uzyskiwaniu świetnych wyników – mówi na tydzień przed startem mistrzostw sprinterka Ewa Swoboda.

fot. Tomasz Kasjaniuk

Podczas halowych mistrzostw Europy rozegranych w 2019 roku w Glasgow na podium stanął też tyczkarz Piotr Lisek. W tym sezonie zaliczył już 5.82 i z optymizmem patrzy na start w Szkocji.

– Poziom mojej konkurencji jest w tym sezonie wysoki. Jest nas kilku skaczących ponad 5.80, ale każdy konkurs to nowa bajka. Liczę na to, że w Glasgow będę skuteczny i będę skakać naprawdę wysoko. Forma jest, pozostaje tylko robić swoje na skoczni – podkreśla Lisek.

Będą dwie sztafety

Polski Związek Lekkiej Atletyki ostatecznie zdecydował, że w mistrzostwach świata wystartują obie polskie sztafety 4 x 400 metrów.

– Po konsultacjach z trenerami zdecydowaliśmy się wystawić w Glasgow obie sztafety. W ich składach doświadczenie miesza się z młodością. Pamiętajmy jednak, że mamy rok olimpijski i dla sztafet najważniejszym startem w tej części sezonu będą kwalifikacje do igrzysk. One odbędą się za dwa miesiące na Bahamach – przypomina Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Początek halowych mistrzostw świata 1 marca. Pełny skład reprezentacji Polski dostępny jest tutaj. 

Generalnym sponsorem reprezentacji Polski jest Grupa ORLEN.

Źródło: PZLA

fot. w nagłówku Marek Biczyk/ PZLA