Zodiakalny Baran na medalu 11. PKO Białystok Półmaratonu

Na biegaczy, którzy ukończą 11. PKO Białystok Półmaraton czekać będzie medal z podobizną zodiakalnego Barana. Złoty dla finiszerów biegu na dystansie 21,097 km i srebrny dla tych, którzy dotrą do mety PKO Biegu na 5. Impreza odbędzie się w dniach 11-12 maja i tradycyjnie będzie miała formę biegowego święta.

Od 2016 roku biegacze, którzy meldują się na mecie PKO Białystok Półmaratonu otrzymują medale z wizerunkami rzeźb z ogrodu przylegającego do Pałacu Branickich. Do tej pory unikalną kolekcję tworzyły wizerunki bóstw m.in. nimfy leśnej Kallisto, Flory – rzymskiej bogini roślinności, boga płodności, dzikiej natury, winnej winorośli i wina Bachusa, a także Diany – bogini łowów, przyrody i światła księżycowego. W tej serii znajdują się także medale z podobiznami przepięknego Adonisa i boskiej Wenus.

Od tego roku medale białostockiego biegu prezentowały będą alegorie znaków zodiaku. Wyboru wizerunku rzeźby jak zwykle dokonali obserwujący facebookowy profil biegu. Do wyboru były rzeźby Barana i Koziorożca. Ostatecznie wygrał ten pierwszy stosunkiem głosów 195 do 156.

fot. Krzysztof Karpiński

Zapisy trwają

Na liście startowej 11. PKO Białystok Półmaratonu jest już prawie 1,4 tysiąca zawodników. Do udziału w PKO Bieg na 5 szykuje się już blisko 300 osób. Zapisy trwają na stronie https://bialystokpolmaraton.pl

Do końca marca wpisowe na półmaraton wynosi 139 złotych, a pakiet za bieg na 5 km kosztuje 69 złotych. Można również wykupić łączony pakiet z dwoma biegami za 179 złotych.

Dodatkowo do 19 kwietnia zamawiać można oficjalną koszulkę biegu, której producentem jest marka AdRunaLine. Za jej projekt tradycyjnie odpowiada Magdalena Gajdzińska, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W tym roku postawiła na kolor złoty i kwiecisty motyw w formie ornamentu, na którym dodatkowo widoczne są ptaki i motyle. Koszulka kosztuje 69 złotych.

Święto biegania coraz bliżej

PKO Białystok Półmaraton to flagowy bieg Fundacji „Białystok Biega”. Od lat należy do prestiżowego cyklu Korony Polskich Półmaratonów, który skupia 10 największych biegów na dystansie 21,097 km w kraju.

W programie wydarzenia, które w tym roku odbędzie się w weekend 11-12 maja oprócz półmaratonu jest również PKO Nocny Bieg na 5, sobotni Bieg Śniadaniowy oraz biegi dla dzieci i młodzieży.

red