16. PKO Poznań Półmaraton wyprzedany! Limit 10 tysięcy miejsc osiągnięty

Wystarczyło nieco ponad 2 miesiące, aby 10 tysięcy osób zapisało się na 16. PKO Poznań Półmaraton. Tym samym osiągnięty został limit uczestników, a lista startowa została zamknięta. Poznański bieg zgromadził pięciocyfrową liczbę zgłoszeń po raz pierwszy od 2019 roku.

Miejsc na 16. PKO Poznań Półmaraton, już nie ma, ale organizatorzy umożliwiają przepisanie pakietu na inną osobę. Musi być to ktoś, kto wcześniej zapisał się na poznański bieg, ale nie opłacił tego zgłoszenia.

Aby przepisać pakiet należy do 3 kwietnia wejść na swój profil biegacza i w opcji „przekaż numer startowy” wpisać numer zgłoszenia osoby, która  przejmuje miejsce na liście startowej.

Co ważne, organizator nie uczestniczy w ewentualnych rozliczeniach między zawodnikami.

Kiedy bieg? Jaka trasa?

16. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 14 kwietnia. Zawodnicy wystartują o godzinie 10:00 z ulicy Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Trasa podobnie jak przed rokiem poprowadzi przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto. Efektowna linia mety znajdzie się na Placu Marka.

Dla komfortu na starcie biegacze zostaną uszeregowani w strefach na podstawie zadeklarowanych przez nich w zgłoszeniu czasów ukończenia półmaratonu.

Dostępna będzie jedna strefa dla elity i sześć dla amatorów począwszy od 1:30, aż do zawodników celujących w wynik 2:15 – 3:00. Wybraną strefę startową uczestnicy mogą zmienić do 2 kwietnia. W tym celu należy zalogować się na swój indywidualny profil biegacza dostępny poprzez stronę www.halfmarathon.poznan.pl

Na trasie poznańskiego biegu jak zawsze będą obecni pacemakerzy wybrani przez Artura Kujawińskiego. Będą wspierać uczestników biegnących na czasy 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50, 1:55, 2:00, 2:05 i 2:10.

Wzorem z poprzednich edycji uczestnicy 16. PKO Poznań Półmaratonu w dniach 12-14 kwietnia mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w strefach A+B+C. Wystarczy mieć przy sobie numer startowy oraz dokument tożsamości.

Ostatnia szansa, aby zamówić koszulkę

Do środy, 13 marca osoby zapisane na bieg poprzez profil biegacza mogą zamawiać oficjalne koszulki startowe 16. PKO Poznań Półmaratonu przygotowane przez markę AdRunaLine. Do tego dnia możliwa jest również zmiana rozmiaru t-shirtu oraz możliwość personalizacji koszulki.

Wzór koszulki poznańskiego półmaratonu został wybrany w internetowym głosowaniu. Elementem wyróżniającym projekt są świetliste pręgi, które wskazać mają uczestnikom drogę do mety. Koszulka łączy w sobie nowoczesny design z minimalistycznym style. Kosztuje 60 złotych.

Koszulkę będzie można zakupić również w dniach 12-14 kwietnia podczas targów Poznań Run Expo. Organizatorzy uprzedzają, że ich liczba w poszczególnych rozmiarach będzie ograniczona.

Jeden z największych półmaratonów w Polsce

PKO Poznań Półmaraton od lat należy do cyklu Korony Polskich Półmaratonów. Do mety zeszłorocznej edycji biegu w ubiegłym roku dotarło 7675 zawodników, tym samym był to trzeci największy polski bieg na dystansie 21.097 km w 2023 roku.

Sponsorem tytularnym imprezy jest PKO Bank Polski, a poznański bieg wspierają również Fundacja Pho3nix, Żabka, GSK, Veolia, AdRunaLine Sports, Browar Fortuna i Aquanet.

Źródło: POSiR

fot. w nagłówku Adam Ciereszko