20. edycja Recordowej Dziesiątki dla Zalewskiego i Jarząbek

Krystian Zalewski i Sabina Jarząbek zwyciężyli 20. Recordową Dziesiątkę, która odbyła się w niedzielę, 17 marca. Dla biegacza z Goleniowa było to trzecia wygrana z rzędu w tych zawodach. Do mety na poznańskiej Malcie dotarło prawie 3,2 tysiąca zawodników, wielu z rekordami życiowymi.

Mimo mocnego wiatru niedzielny bieg w Poznaniu stał na wysokim poziomie sportowym. Dość powiedzieć, że z barierą 40 minut uporało się aż 720 osób, w tym 58 kobiet. Czas lepszy niż 35 minut uzyskało 183 biegaczy i 9 biegaczek.

Hattrick Zalewskiego

Po starcie biegu szybko uformowała się trzyosobowa czołówka złożona z Krystiana Zalewskiego, Sebastiana Nowickiego i Macieja Megiera. Półmetek liderzy osiągnęli w 14:41, w tej samej kolejności zameldowali się na mecie. Podopieczny trenera Jacka Kostrzeby uzyskał wynik 28:56 i po raz trzeci z rzędu wygrał bieg w Poznaniu. Czas Zalewskiego jest tylko o 2 sekundy gorszy od ubiegłorocznego rekordu trasy.

18-nasta, 19-nasta i 20-sta edycja Recordowej Dziesiątki zakończona zwycięstwami, z czego dwukrotnie z rekordem trasy, a średnia uzyskanych wyników to: 28:55. Całkiem nieźle jak na „starego diesla”. Dodatkowo jako jedyny w historii tego biegu wygrywam trzy razy z rzędu. Cieszy fakt, że po prostu stanąłem i nie patrząc na nikogo, ani na nic sam jestem w stanie pobiec wynik poniżej 29:00. Dyspozycja idzie w górę, a forma ma być podczas kwietniowego maratonu – podsumował swój start Krystian Zalewski

Drugie miejsce zajął Sebastian Nowicki, który na mecie cieszył się z nowego rekordu życiowego wynoszącego 29:00. Podium uzupełnił Maciej Megier z wynikiem 29:20.

Jarząbek przekroczyła granicę

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Sabina Jarząbek, która zwyciężyła bieg z czasem 32:42. To nowy rekord życiowy zawodniczki z Kielc, która w niedzielę w Warszawie powalczy o medale mistrzostw Polski w półmaratonie.

– Recordową Dziesiątkę w Poznaniu zakończyłam z kosmicznym rekordem życiowym. Przekroczyłam kolejną swoją granicę – 33 minut. Zwycięstwo w takim biegu to coś niesamowitego – napisała Sabina Jarząbek w mediach społecznościowych.

Na kolejnych miejscach uplasowały się Joanna Wozniak (33:13) oraz Beata Niemyjska (33:23).