Zapisy na 15. Silesia Marathon tylko do 10 września

Już prawie 7 tysięcy biegaczy zapisało się na jubileuszowy 15. Silesia Marathon. Biegowe święto na Śląsku odbędzie się 1 października, ale zapisy potrwają jeszcze tylko do 10 września. Miejsca dostępne są na wszystkie dystanse – maratonu, półmaratonu oraz ultramaratonu ulicznego na 50-kilometrowej trasie.

Najwięcej, bo aż 4254 zawodników zapisało się na Silesia Półmaraton, a królewski dystans pokonać zamierza 2352 biegaczy. Liczba ultramaratończyków powoli zbliża się do 200. Najwięcej zarejestrowanych mieszka na Śląsku (5084), ale chętnie Silesia Marathon wybierają również zawodnicy z Małopolski (528), Dolnego Śląska (294), opolskiego (198) i mazowieckiego (139).

– Godziny dzielą nas od liczby 7 tysięcy zgłoszeń na nasze wydarzenie. Cieszę się, bo widzimy powrót biegaczy do rywalizacji na biegowych trasach. Mam nadzieję, że będzie to stały, rosnący trend – mówi Bohdan Witwicki, dyrektor 15. Silesia Marathonu. – Jesteśmy gotowi już dziś na obsługę około 12 – 15 tysięcy zawodników, ale na taką frekwencję musimy jednak poczekać. Możemy spodziewać się w tym roku rekordowo wielu biegaczy w półmaratonie i bardzo dobrej frekwencji na królewskim dystansie. Wielokrotnie podkreślałem, ze start w zawodach z udziałem kilku tysięcy zawodników jest optymalny. Nie trzeba się przepychać na starcie, jest komfort na trasie biegu – zauważa.

Dyrektor biegu wie co mówi, w końcu 1 października sam znajdzie się wśród uczestników 15. Silesia Marathonu. Na koncie ma wiele biegów na dystansie 42,195 km, ale „swój” maraton pobiegnie po raz pierwszy. Jego zdaniem wciąż jest dobry moment, aby do niego dołączyć.

– Właśnie trzymam w ręku medal. Wyszedł bardzo dobrze i choć, żona po obejrzeniu powiedziała trochę żartując „no to nie musisz już startować”, to dla mnie jest to dodatkowa mobilizacja do startu – podkreśla Witwicki. – Atmosfera przygotowań coraz gorętsza, tak więc trzymam za wszystkich przygotowujących się do startu kciuki. Ostatnia prosta w przygotowaniach przed nami a z wszystkimi widzimy się na linii startu 1 października – zapowiada.

Zapisy na ostatniej prostej

Internetowe zapisy na 15. Silesia Marathon prowadzone są do 10 września na stronie https://silesiamarathon.pl/rejestracja. Pakiet startowy na maraton z koszulką techniczną kosztuje 200 złotych.

Niewykluczone, że jeśli będą jeszcze dostępne miejsca, organizatorzy udostępnią ograniczoną pulę dodatkowych pakietów na wybrane dystanse. Informacja ma zostać podana w osobnym komunikacie.

15. Silesia Marathon odbędzie się w niedzielę, 1 października tradycyjnie na trasie prowadzącej przez cztery śląskie miasta Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Start zawodów przewidziano na godzinę 8:00.

red