Będzie żółto-niebieska fala na 19. Silesia Półmaratonie

Żółte dla zapisanych na 19. Silesia Półmaraton, niebieskie dla startujących w 4. Biegu Bohaterów – znamy projekty koszulek, które trafią do uczestników biegów zaplanowanych na 1 maja w Katowicach. Wszyscy biegacze utworzą na ulicach wielką flagę Śląska.

Słoneczne koszulki

Koszulki 19. Silesia Półmaratonu będą z daleka rzucały się w oczy za sprawą jaskrawego, żółtego koloru, który przywodzi na myśl słoneczną pogodę. To skojarzenie jest jak najbardziej słuszne, bo impreza odbędzie się u progu majowego weekendu.

Na przedzie koszulki znalazł się logotyp wydarzenia, a także znak herbowy Województwa Śląskiego – głównego partnera biegu. Rękawek został udekorowany polską flagą.

– Żółty kolor nie jest przypadkowy – razem z uczestnikami Biegu Bohaterów stworzycie na starcie wielką flagę Śląska! – podkreślają organizatorzy 19. Silesia Półmaraotnu. – Jeśli jeszcze nie ma Was na liście startowej, przypominamy, iż każdy uczestnik wydarzenia otrzyma ją w pakiecie startowym. Nasza koszulka jest wykonana z najwyższej jakości materiałów i charakteryzuje się odpowiednimi właściwościami termoregulacyjnymi – dodają.

W tym roku Silesia Półmaraton zostanie zorganizowany dwa razy. 19. edycja wystartuje 1 maja, a jubileuszowa 20. odsłona biegu nieco ponad pięć miesięcy później, 6 października.

Serce wiosennego Silesia Półmaratonu będzie znajdować się na terenie Katowickiej Strefy Kultury. To właśnie z tego miejsca zawodnicy wystartują 1 maja o godzinie 10:10. Następnie pobiegną przez Dolinę Trzech Stawów i słynny Nikiszowiec. Stamtąd wrócą do centrum, gdzie niedaleko siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia znajdować będzie się meta biegu.

Uczestnicy 4. Biegu Bohaterów również znajdą koszulki w pakiecie startowym, bez dodatkowej opłaty. Będą w kolorze niebieskim, a wzór upamiętni 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Podkreśli to biało-czerwona flaga, a także złote gwiazdki na lazurowym tle, które nawiązują do barw UE.

Trasa Biegu Bohaterów liczyć będzie 5 kilometrów, zatem jest to wyzwanie w zasięgu każdego, również tych osób, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę z bieganiem. Start i meta zawodów zlokalizowane będą w katowickiej Strefie Kultury.

Coraz więcej uczestników

Jak poinformowali organizatorzy 19. Silesia Półmaratonu, na listach startowych obu biegów jest łącznie ponad 2,5 tysiąca zawodników. 1,6 tysiąca zapisało się na połówkę, a dodatkowe 900 osób szykuje się do biegu na trasie o długości 5 kilometrów. Zapisy wciąż trwają na stronie silesiamarathon.pl. Do 29 kwietnia pakiet na półmaraton kosztuje 170 zł.

red