Dodatkowe miejsca na 16. PKO Poznań Półmaraton

Wczoraj organizatorzy 16. PKO Poznań Półmaraton ogłosili, że osiągnięty został limit 10 tysięcy uczestników, a dzisiaj (7 marca) udostępnili pulę dodatkowych 500 pakietów. Warto się pospieszyć z zapisami, bo miejsca szybko znikają.

Pakiety z dodatkowej puli kosztują 200 złotych. Zgłoszenia, tak jak poprzednio, przyjmowane są wyłącznie online za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie halfmarathon.poznan.pl. Chętnych na miejsca z nowej puli nie brakuje, od rana do godziny 15:00 wyprzedało się już 200 numerów startowych. Bardzo prawdopodobne, że wkrótce zapisy zostaną zamknięte.

Tegoroczne zapisy miały bardzo dobre tempo – zauważa Łukasz Miadziołko, dyrektor 16. PKO Poznań Półmaratonu. – Zapełnienie listy startowej zajęło chętnym zawodniczkom i zawodnikom nieco ponad 2 miesiące, a Poznań Półmaraton po raz pierwszy od przerwy spowodowanej pandemią osiągnął 5-cyfrową liczbę zgłoszeń. To bardzo cieszy – dodaje.

Organizatorzy przypominają, że osoby zapisane na bieg mogą do 13 marca zamawiać oficjalne koszulki startowe 16. PKO Poznań Półmaratonu. Do tego dnia możliwa jest również zmiana rozmiaru t-shirtu oraz możliwość personalizacji koszulki.

Jeśli komuś nie uda się zapisać na bieg, regulamin dopuszcza możliwość przepisania pakietu na inną osobę. Musi być to ktoś, kto wcześniej zapisał się na poznański bieg, ale nie opłacił tego zgłoszenia. Aby przepisać pakiet należy do 3 kwietnia wejść na swój profil biegacza i w opcji „przekaż numer startowy” wpisać numer zgłoszenia osoby, która  przejmuje miejsce na liście startowej.

Co ważne, organizator nie uczestniczy w ewentualnych rozliczeniach między zawodnikami.

Kiedy bieg? Jaka trasa?

16. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 14 kwietnia. Zawodnicy wystartują o godzinie 10:00 z ulicy Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Trasa podobnie jak przed rokiem poprowadzi przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto. Efektowna linia mety znajdzie się na Placu Marka.

Źródło: POSiR

fot. Jakub Kaczmarczyk