Kiedy koniec remontu stadionu „Podskarbińska” w Warszawie?

Wczesna jesień – to przybliżony termin zakończenia pierwszego etapu modernizacji stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Podskarbińskiej w Warszawie. Aktualnie trwają prace podbudowie bieżni i zakoli. Na arenie głównej obiektu i terenie do rozgrzewki zostało zamontowane oświetlenie. 

Byle do października

Remont stadionu lekkoatletycznego „Podskarbińska” w Warszawie ruszył z końcem czerwca ubiegłego roku. Za prace odpowiada firma Tamex.

Aktualnie trwa uzupełnianie podbudów zakoli, montaż instalacji elektrycznych, układanie odwodnienia liniowego wzdłuż trybun, układanie chodników i podjazdów, przygotowywanie podbudów pod nawierzchnie ze sztuczną trawą, a także wykonywane są prace związane z budową systemu zraszania terenu trawiastego.

– Zakończenie pierwszego etapu modernizacji planowane jest na wczesną jesień tego roku – poinformował Michał Szweycer z urzędu dzielnicy Praga-Południe cytowany przez eska.pl.

fot. Urząd Dzielnicy Praga-Południe

Celem modernizacji stadionu „Podskarbińska” jest podniesienie tego obiektu do rangi II kategorii wg standardów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dzięki temu będzie można organizować w tym miejscu zawody na poziomie mistrzostw krajowych czy międzynarodowych mityngów pod egidą World Athletics.

Co istotne, po przebudowie stadion ma pozostać otwarty dla wszystkich sportowców i mieszkańców.

Zakres prac modernizacyjnych jest szeroki i obejmuje m.in. demontaż i całkowitą rozbiórkę areny głównej, położenie nowego tartanu na arenie głównej (m.in. bieżnia prosta 10-torowa, bieżnia okrężna 8-torowa) i bieżni rozgrzewkowej, a także na skoczniach i rzutniach, modernizację głównej płyty boiska, budowę oświetlenia LED-owego areny głównej (4 maszty o wys. 21 m każdy) i terenu rozgrzewkowego (9 masztów o wys. 12 m każdy).

Poza tym docelowo stadion wzbogaci się o profesjonalne nagłośnienie oraz dwa telebimy, na których będą mogły być wyświetlane wyniki zawodów.

fot. Urząd Dzielnicy Praga-Południe

Realizacja pierwszego etapu modernizacji stadionu pochłonie prawie 20 mln złotych, które wykładają władze Warszawy oraz samorząd Województwa Mazowieckiego (4 mln złotych).

Co w drugim etapie modernizacji?

Równolegle planowany jest drugi etap remontu obiektu przy ulicy Podskarbińskiej. Zakłada on budowę całorocznej krytej hali rozgrzewkowej oraz kompleksową modernizację i rozbudowę znajdującego się przy stadionie budynku administracyjnego, w którym znaleźć mają się m.in. pokoje dla sędziów, zawodników, trenerów, VIP-ów i organizatorów, pomieszczenia dla komisji odwoławczej oraz sala do konferencji prasowej. W dobudowanej części znajdą się pomieszczenia techniczne – magazyny na sprzęt zawodniczy, sędziowski i pomiarowy.

Zawodnicy, trenerzy i sędziowie będą mieli do dyspozycji komfortowe szatnie, przebieralnie, prysznice z ciepłą wodą, łazienki z toaletami. W planach znajduje się też siłownia rozgrzewkowa.

– Dobudujemy także pomieszczenia do fizykoterapii i odnowy biologicznej (nawet z sauną), pomieszczenia do odpoczynku zawodników między konkurencjami, gabinety lekarskie, gabinet do kontroli antydopingowej – wszystkie o łącznej minimalnej powierzchni 200 m2 – zapowiadają urzędnicy.

red

fot. Urząd Dzielnicy Praga-Południe