New Balance sprintem rozwija kobiecy team Elite

New Balance kontynuuje swój długofalowy projekt NB Team Elite, mający na celu rozwój i promocję biegania w Polsce. Z początkiem 2022 roku w zespole pojawiły się kolejne młode i obiecujące sprinterki: Kinga Gacka, Alicja Kaczmarek oraz Marika Majewska. 

Kinga Gacka specjalizuje się w biegu na 400 m, a Alicja Kaczmarek i Marika Majewska biegają przez płotki. Ta pierwsza na dystansie 400 m, a druga na 100 m.  Wszystkie mają już na koncie sukcesy w młodzieżowych mistrzostwach na różnych poziomach, a teraz pod znakiem eNki dołączają do bardziej utytułowanych gwiazd polskiej lekkiej atletyki. Amerykańska marka przedłużyła również współpracę z Anną Kiełbasińską, Igą Baumgart-Witan, Małgorzatą Hołub-Kowalik, Klaudią Kazimierską, Natalią Kaczmarek i Patrycją Wyciszkiewicz-Zawadzką.

– W 2022 roku kontynuujemy nasz projekt i rozszerzamy Team New Balance o kolejne młode lekkoatletki. Kinga, Alicja i Marika dołączają do doświadczonych i utytułowanych już koleżanek, z którymi współpracujemy od lat – mówi Franciszek Romański, Sports Marketing Manager CEE w New Balance. – To sygnał, że chcemy rozwijać i promować bieganie w Polsce oraz wspierać nowych obiecujących sportowców, ale też kontynuować współpracę z tymi, z którymi już od dłuższego czasu jesteśmy razem – dodaje.

20-letnia Kinga Gacka to zeszłoroczna brązowa medalistka juniorskich mistrzostw Europy sztafety 4×400 m w Tallinie. Na początku marca była najszybszą zawodniczką w kategorii U23 na podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Dwudziestolatka reprezentuje klub BKS Bydgoszcz, a jej trenerką jest Iwona Baumgart.

Alicja Kaczmarek to aktualna srebrna medalistka mistrzostwa świata juniorów w sztafecie mieszanej 4×400 m. 19-latka była też szóstą zawodniczką w finale biegu na 400 m przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy juniorów w Tallinie. Na co dzień trenuje pod okiem Jakuba Ogonowskiego w klubie ALKS AJP Gorzów. Jej rekord życiowy na 400 m to 54.85.

Marika Majewska ma 20 lat i jest zeszłoroczną brązową medalistką juniorskich mistrzostw Europy biegu na 100 m przez płotki w Tallinie. Jest także wicemistrzynią Polski do 20 lat z 2021 roku oraz świeżo upieczoną brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski U23 w Toruniu. Majewska jest wychowanką klubu LUKS Orkan Września, a obecnie trenuje w AZS AWF Gorzów pod okiem Izabeli Zaleskiej-Posmyk.

Jak spiszą się na Mistrzostwach Świata?

Najbliższa szansa na kolejne sukcesy polskich lekkoatletów to Halowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się od 18 do 20 marca w Belgradzie. W stolicy Serbii o medale powalczy kadra złożona z 25 sportowców. W tym gronie nie zabraknie oczywiście ambasadorek New Balance. Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka są w składzie sztafety 4×400 m. Dodatkowo Natalia wystartuje indywidualnie na dystansie 400 m. W związku z powiększeniem zespołu i zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Belgradzie marka New Balance przygotowała fotograficzną sesję z zawodniczkami.

– Chcemy wzmacniać pozycję kobiet w sporcie, nie tylko wtedy, kiedy są na szczycie, ale także w drodze na niego. Zdjęcia z sesji oddają ich siłę i determinację w dążeniu do wyznaczonego celu. Pokazują młode kobiety, które nie oglądają się na innych, sięgają po swoje i same stają się wzorem do naśladowania – mówi Iga Bielawski, Marketing Director CEE w New Balance.

NB Team Elite to długofalowy projekt, który wystartował w 2015 roku, a w obecnej formule prowadzony jest od 2018 roku. Współpraca z wyczynowymi sportowcami jest częścią szerszej strategii i działań New Balance mających na celu rozwój i promocję w Polsce biegania – dyscypliny szczególnie ważnej w historii marki.

Źródło: New Balance