Najwyższy budynek w Unii Europejskiej czeka na biegaczy

Dziś (21 marca) od godz. 14:00 biegacze mogą rejestrować swój udział w zawodach Wbiegnij na Varso Tower, które odbędą się 25 maja w klatce schodowej najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Meta znajdzie się na 53. piętrze wieżowca i będzie położona dwukrotnie wyżej niż taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki.

Biegacze będą mieli pokonania prawie 1400 schodów prowadzących na 53. piętro wieżowca Varso Tower w centrum Warszawy. To niecodzienne wyzwanie podjęło dotychczas około 1,3 tysiąca śmiałków, którzy brali udział w dwóch poprzednich edycjach zawodów.

Rok temu zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet triumfowali reprezentanci Japonii. Dotychczasowy rekord trasy to 6 minut i 45 sekund dla mężczyzn oraz 9 minut i 14 sekund dla kobiet.

Limit 800 miejsc

– Biegi po schodach wieżowców to już stały element kalendarza imprez sportowych w Warszawie. Z roku na rok kolejne osoby i pracownicy firm, których biura znajdują się w Varso Tower, zgłaszają nam chęć wbiegnięcia właśnie na najwyższy z nich. W tym roku spodziewamy się około 800 uczestników. Do czasu planowanego w 2025 r. otwarcia tarasu dla turystów, Wbiegnij na Varso Tower to jedna z nielicznych okazji do podziwiania widoków z dachu wieżowca, zarówno dla debiutantów, jak i zawodników, którzy chcą poprawić swój poprzedni wynik – mówi Katarzyna Najdzik, prezeska zarządu Fundacji HB Reavis Polska

Poza sportową rywalizacją, wydarzenie ma również wymiar charytatywny. Właściciel i zarządca budynku wspiera osoby poszkodowane na skutek wojny w Ukrainie. Dotychczas Fundacja HB Reavis wpłaciła na ten szczytny cel łącznie 80 tys. złotych na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. W tym roku organizatorzy zawodów przekażą na rzecz działań pomocowych darowiznę w wysokości 50 tys. złotych.

Panorama w nagrodę

Poza satysfakcją zdobycia najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej, dodatkową nagrodą dla uczestników będą zapierające dech w piersi widoki na panoramę Warszawy. Każdy biegacz otrzyma medal oraz pamiątkową koszulkę i wodę na mecie.

Na najlepszych czekają nagrody finansowe i rzeczowe oraz punkty do światowego rankingu Towerrunning World Association. Otwarta dla wszystkich osób pełnoletnich rejestracja rozpoczyna się 21 marca o godz. 14:00 na stronie www.wbiegnijnavarso.pl.

Źródło: Sport Evolution