Neonowe koszulki „Biegnij Warszawo”. Zapisy trwają

Organizatorzy „Biegnij Warszawo” zaprezentowali projekt koszulki Nike, która trafi do pakietów startowych. Zawody odbędą się 5 października, tradycyjnie na dystansie 10 km. Zapisy trwają.

Uczestnicy „Biegnij Warszawo” zaleją ulice stolicy po raz szesnasty. Impreza lata świetności ma już za sobą, dzisiaj jest biegiem średniej wielkości. W 2013 roku zgromadziła prawie 12 tysięcy osób, a w ubiegłym roku przyciągnęła na start ponad 4,5 tysiąca zawodników.

Taki sam kolor jak 10 lat temu 

Na przestrzeni lat nie zmieniły się jednak dwie rzeczy – 10 km trasa prowadząca przez centrum Warszawy oraz wysokiej jakości koszulka Nike w pakiecie startowym.

Co roku zmienia się jej kolor, ale edycji było już tak wiele, że organizatorzy są zmuszeni powtarzać wariant kolorystyczny wykorzystywany w ubiegłych latach. W tym roku po 10 latach powrócą do laserowej zieleni. Projekt graficzny koszulki jak zwykle jest oszczędny i obejmuje jedynie logo biegu. Trzeba przyznać, że organizator „Biegnij Warszawo” jest pod tym względem bardzo konsekwentny.

Niezmiennie uczestnicy biegu zobowiązani są wystartować w koszulce z pakietu startowego pod groźbą dyskwalifikacji.

Zapisy trwają

Póki co nie znamy trasy, jaką 5 października pokonywać będą zawodnicy, ale zapisy już trwają. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie biegnijwarszawo.pl.

Pakiet startowy kosztuje 99 złotych, a w jego skład oprócz koszulki wchodzi również medal i numer startowy.

red