Oto czwarta odsłona uniwersalnej treningówki New Balance FuelCell Rebel

Po premierze flagowej startówki SuperComp Elite v4, New Balance zaprezentował również najnowszą wersję wszechstronnego modelu treningowego – FuelCell Rebel. W czwartej odsłonie Rebela projektanci amerykańskiej marki dokonali znaczących ulepszeń, dzięki którym codzienne treningi będą jeszcze lżejsze, komfortowe i bardziej efektywne.

FuelCell Rebel to szybki, lekki i wszechstronny model przeznaczony do codziennych treningów, ale dzięki swojej specyfice dobrze sprawdza się także podczas startów na 5 km lub 10 km. Czwarta odsłona Rebela nie jest bezpieczną kontynuacją, ale, podobnie jak w przypadku serii Elite, przynosi znaczące zmiany w budowie i wyglądzie buta w porównaniu do poprzednich wersji.

Całkiem nowa podeszwa środkowa

Największych zmian projektanci dokonali w obrębie podeszwy środkowej, która teraz zbudowana jest z nowej mieszanki zawierającej 20% materiału PEBA (polieteroblokamid) oraz 80% pianki EVA. Wizualnie wyróżnia się geometrycznymi wycięciami oraz jest szersza (około 10 mm) i wyższa (około 5 mm) niż w poprzedniej wersji. Dzięki tym zmianom but z jednej strony zyskał na stabilności, a z drugiej stał się bardziej wszechstronny, jeśli chodzi o rodzaj wykonywanego treningu.

Model wciąż jest odczuwalnie lekki i dynamiczny podczas treningów szybkościowych i tempowych, ale teraz dodatkowo amortyzacja pozwala na dłuższe spokojne biegi. Drop buta nie uległ zmianie i wciąż wynosi 6 mm. Spadła natomiast jego waga – o około 9 g, i jest lżejszy nawet od topowej startówki New Balance Supercomp Elite v4 (kilkanaście gramów w zależności od wersji).

W męskim rozmiarze U 9 model New Balance FuelCell Rebel v4 waży około 201 g, a damska „ósemka” tylko 167 g,

Optymalnie dopasowana cholewka

Kolejną rzeczą, która rzuca się w oczy, jest nowy materiał i wygląd cholewki. Podobnie jak w modelu Elite v4 zastosowano tu technologię FantomFit. To cienka i oddychająca siateczka, która w połączeniu z perforowanym dwuwarstwowym językiem oraz klasycznym systemem sznurowania zapewnia optymalne dopasowanie buta do stopy podczas dynamicznych treningów.

Również podeszwa zewnętrzna przeszła radykalne zmiany, jeśli chodzi o design, czerpiąc mocno z modelu Elite v4. W porównaniu do poprzedniej wersji buta, gumy jest wizualnie mniej i ma ona drobniejszą wielokierunkową perforację. Pięć odpowiednio rozmieszczonych i wyprofilowanych paneli pokrywa wszystkie kluczowe obszary narażone na zużycie, zapewniając przyczepność na różnych nawierzchniach i przy zmianach kierunku.

Model FuelCell Rebel to wszechstronny but do codziennych treningów, którego czwarta wersja w wielu aspektach inspirowana jest flagowym modelem startowym Elite. Znaczące, wręcz radykalne zmiany we wszystkich obszarach sprawiły, że but stał się jeszcze bardziej uniwersalny i szybko adaptuje się do różnych jednostek treningowych, od dłuższych spokojnych wybiegań, przez biegi ciągłe i tempówki, po zabawy biegowe.

New Balance FuelCell Rebel v4 już w sprzedaży

Model New Balance FuelCell Rebel v4 można kupić na stronie internetowej nbsklep.pl. Kosztuje 699,99 zł i jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych.

Materiał reklamowy marki New Balance