Ruszyły zapisy na 8. Bieg Erasmusa. Bezpłatne zawody dla sztafet

W tym roku odbędzie się już ósma edycja sztafetowego Biegu Erasmusa, tym razem pod hasłem „Wspólnie dla demokracji!”.  W tym roku organizatorzy postawili na formułę online, aby umożliwić start wszystkim chętnym, bez względu na lokalizację. Zmagania czteroosobowych drużyn potrwają w dniach 8-12 kwietnia. Udział jest bezpłatny, a na najlepsze ekipy czekają vouchery do sklepu sportowego.

Godzina biegu dla demokracji

Bieg Erasmusa to wirtualne zawody, w których każdy uczestnik biegnie co najmniej 15 minut. Wynik drużyny ustalany jest na podstawie łącznej odległość pokonanej przez czterech zawodników w ciągu 60 minut (4 x 15 minut). Rezultat każdego z  biegaczy powinien zostać udokumentowany przy pomocy zrzutu ekranu z aplikacji Strava, dołączonego później do formularza służącego do zgłaszania wyników.

Biegać można na wybranych przez siebie trasach. Wyzwanie musi zostać zrealizowane w dniach 8-12 kwietnia.

– Bieg Erasmusa jest doskonałą okazją do zaangażowania się w cele demokratyczne. Głównym celem naszego biegu jest zachęcanie młodych osób do aktywnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w Polsce między 6 a 9 czerwca 2024 roku. To nie tylko sportowe wyzwanie, to także manifestacja naszego zaangażowania w demokrację i wspólną budowę lepszej, bardziej zjednoczonej Europy – podkreślają organizatorzy z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Bieg Erasmusa będzie wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Tygodniowi Młodzieży 2024. Jest to doskonała okazja, aby zachęcić młodych ludzi do aktywnego udziału w procesie wyborczym oraz podkreślenia ich osiągnięć.

Jak się zapisać?

Zapisy na 8. Bieg Erasmusa przyjmowane są do czwartku, 4 kwietnia za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.kgh.ec/bieg. O godzinie 12:00 zgłoszenia zostaną zamknięte, a jeszcze tego samego dnia do kapitanów wszystkich drużyn zostanie przesłana paczka zawierająca szczegółowe informacje o wydarzeniu i sposobie realizacji wyzwania.

Pierwsze 50 zgłoszonych drużyn otrzyma medale za udział w e-Biegu i koszulki biegowe, a do kolejnych 50 zgłoszonych ekip  trafią pamiątkowe krążki za udział w zawodach. Organizatorzy zapewnią również do samodzielnego wydruku numery startowe, które powinny być przypięte podczas startu w zawodach.

Jakie są nagrody?

Najlepsze drużyny zostaną wyłonione na podstawie najdłuższego dystansu pokonanego w ciągu 60 minut. Nagrody zostaną przyznane drużynom w klasyfikacji generalnej podzielonej na cztery kategorie: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, osoby dorosłe i składy mieszane. Trzy pierwsze ekipy w każdej z klasyfikacji otrzymają vouchery do sklepu sportowego o wartości o 250 do 150 zł każdy.

Szkoły będą rywalizować w dodatkowej kategorii „Najlepsze foto-wideo relacja i promocja e-Biegu”. Na 10 najaktywniejszych w mediach społecznościowych czekają karty podarunkowe do sklepu sportowego o wartości 500 zł każda. O wyborze finalistów zadecydują organizatorzy kierując się m.in. ilością reakcji zgromadzoną pod relacją, oraz pomysłowością i kreatywnością autorów. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie https://erasmusplus.org.pl/bieg-erasmusa 

Nagrody trafią również do 10 osób, które zgłoszą najwięcej drużyn. Trafią do nich bony do sklepu  sportowego o wartości 150 zł każdy.

red

Artykuł sponsorowany