Bieg Konstytucji 3 Maja już za miesiąc. Właśnie ruszyły zapisy

Dzisiaj (3 kwietnia) wystartowały zapisy na 32. Bieg Konstytucji 3 Maja, który tradycyjnie otwiera Warszawską Triadę Biegową upamiętniającą najważniejsze wydarzenia w historii Polski. Jego trasa jak zwykle będzie miała długość 5 km, start i meta znajdą się na Placu Trzech Krzyży, a uczestnicy dwukrotnie przekraczać będą Wisłę. Organizatorzy przygotowali pulę 5 tysięcy miejsc. 

Piękna trasa

Zawodnicy pobiegną trasą prostą i bardzo szybką. Liczba zakrętów zostanie ograniczona do minimum, a walory estetyczne zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów i miłośników historii. Ze względu na profil i przystępną długość, wśród uczestników konstytucyjnej „piątki” powinno znaleźć się wiele osób, które dopiero rozpoczynają się swoją biegową przygodę. Zaawansowani zawodnicy powalczą o rekordy życiowe, ponieważ trasa będzie posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Bieg wystartuje 3 maja o godzinie 11:00 z Placu Trzech Krzyży. Zawodnicy od razu po starcie dotrą do ronda generała Charles’a de Gaulle’a i skręcą w Aleje Jerozolimskie. Następnie miną Muzeum Narodowe oraz Muzeum Wojska Polskiego i wbiegną na Most Poniatowskiego. Po zbiegnięciu z mostu wykonają nawrót na Rondzie Waszyngtona, by wrócić tą samą trasą, ale prowadzącą przeciwnym pasem. Meta zlokalizowana będzie w tym samym miejscu, w którym odbywał się start.

fot. Sportografia.pl

– Bieg Konstytucji 3 Maja inauguruje już 32. edycję Warszawskiej Triady Biegowej. To bieg z olbrzymią tradycją, a przy tym świetna okazja na uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w aktywny sposób. W poprzednim roku niemal cztery tysiące uczestników pokonało pięciokilometrową trasę, mam nadzieję, że w tym roku widzimy się w co najmniej tak samo licznym gronie. Zachęcam wszystkie warszawianki oraz warszawiaków do aktywnego spędzania czasu i wzięcia udziału w tej pięknej tradycji – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Jak zapisać się na bieg?

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/. Zapisy będą prowadzone do 2 maja, do godziny 20:00. Opłata startowa wynosi 75 zł. Dołączyć będzie można również w dniu zawodów, o ile zostaną wolne miejsca. Dla spóźnialskich wpisowe będzie wyższe – 90 zł.

Do kompletu można za 59 zł dokupić oficjalną koszulkę techniczną, a biegacze spoza Warszawy mogą zamówić dostawę kurierem pakietu do domu za 35 zł.

fot. Sportografia.pl

Pierwszy akord Warszawskiej Triady Biegowej

Bieg Konstytucji 3 Maja otworzy tegoroczną Warszawską Triadę Biegową, do której należą również Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. To jeden z największych cykli biegowych w kraju, który oferuje możliwość radosnego świętowania rocznic wydarzeń mających olbrzymi wpływ bieg historii kraju.

W ubiegłym roku wszystkie trzy imprezy spod tego szyldu ukończyło łącznie prawie 25 tysięcy uczestników. Najwięcej, bo aż ponad 13 tysięcy dobiegło do mety Biegu Niepodległości. Kolejny pod względem popularności był Bieg Powstania Warszawskiego (3305 finiszerów na trasie 5 km i 4653 na dystansie 10 km), a medale ubiegłorocznego Biegu Konstytucji 3 Maja odebrało 3703 zawodników.

Od kilku lat Warszawska Triada Biegowa jest organizowana przy współpracy Stołecznego Centrum Sportu Aktywna i Fundacji Maraton Warszawski.

Portal Biegowe.pl objął tegoroczną Warszawską Triadę Biegową patronatem medialnym.

red

fot. w nagłówku Sportografia.pl