Jutro biegowe święto w Katowicach. Startują Silesia Półmaraton i Bieg Bohaterów

Ponad 4 tysiące zawodników jest na listach startowych 19. Silesia Półmaratonu i 4. Biegu Bohaterów, które odbędą się jutro (1 maja) w stolicy województwa śląskiego. Wydarzenia rozpoczną się wspólną rozgrzewką o godzinie 9:30, natomiast oba biegi wystartują razem o 10:00.

4. edycja Biegu Bohaterów będzie okazją do świętowania 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Biegacze pokonają prawie 6-kilometrową trasę startując w dedykowanych niebieskich koszulkach zawierające akcenty barw narodowych i elementy nawiązujące do Unii Europejskiej. Wraz z nimi na trasę wyruszą uczestnicy 19. edycji Silesia Półmaratonu, którzy wystartują w żółtych koszulkach.

Trasa półmaratonu poprowadzi uczestników malowniczymi zakątkami Katowic. Start nastąpi ze Strefy Kultury, a następnie biegacze pobiegną przez Dolinę Trzech Stawów, słynny Nikiszowiec i wrócą do centrum, gdzie przy siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia zlokalizowano metę. Na trasie nie zabraknie okazji do podziwiania turystycznych perełek miasta, m.in. Muzeum Śląskiego i kościoła św. Jadwigi w Szopienicach.

Wiek to tylko liczba

Dla wszystkich nas ważne jest, by promować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Dystans półmaratonu często stanowi wspaniałą inspirację do podjęcia wysiłku i rozpoczęcia regularnych treningów biegowych, które później mogą przerodzić się w starty na królewskim dystansie 42 km i 195 m. Bieg to najprostsza forma ruchu. Biegać można długie lata co potwierdza fakt, że najstarszy zawodnik, który podejmie wyzwanie na dystansie półmaratonu ma 89 lat!  Pan Eugeniusz, katowiczanin pobiegnie z numerem 4742, wypatrujmy i dopingujmy go na trasie – zachęca Bohdan Witwicki, inicjator i organizator Silesia Półmaratonu, a także prezes fundacji Silesia Pro Active, aktywnie wspierający promocję zdrowego trybu życia i sportu w regionie.

Bieg Bohaterów to prawdziwie rodzinne wydarzenie biegowe w sportowej atmosferze, ale o zwycięstwo w 19. edycji Silesia Półmaratonu powalczą wyczynowi zawodnicy.

Nowa trasa z atestem World Athletics zwróciła uwagę doświadczonego zawodnika ze Szwecji – Davida Nilssona, który w tym roku dwa razy pokonał półmaraton poniżej 63 minut. Ciekawie zapowiada się rywalizacja kobiet, gdzie o zwycięstwo mogą powalczyć Beata Popadiak z Krakowa i kielczanka Anna Pawlikowska.

Głównym partnerem 4. Biegu Bohaterów oraz 19. Silesia Półmaraton jest Województwo Śląskie, a miastem gospodarzem – Katowice.

Źródło: Fundacja Silesia Pro Active