Ostatni dzień niższej opłaty startowej na 11. PKO Białystok Półmaraton

Do pierwszego wystrzału startera 11. PKO Białystok Półmaratonu, największej imprezy biegowej w Polsce wschodniej zostały niespełna 2 tygodnie. Weekend 11-12 maja w stolicy Podlasia decyduje się spędzić coraz więcej biegaczy. Aktualnie na listach jest już ponad 6 tys. osób. Wciąż można dołączyć, do dzisiaj (30 kwietnia) obowiązuje niższa opłata startowa.

PKO Białystok Półmaraton to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz biegowych imprez. Na Podlasie ściągają biegacze z całej Polski, co roku odsetek przyjezdnych kształtuje się tutaj powyżej 40%. Chętnie przyjeżdżają także biegacze z zagranicy.

Od kilku lat dojazd do Białegostoku jest bardzo wygodny dzięki zakończonej przebudowie drogi ekspresowej S8 łączącej to miasto z Warszawą. Trasę tę można pokonać w mniej niż 2 godziny. Niewiele więcej zajmuje podróż pociągiem ze stolicy.

Sobota pełna biegowych atrakcji

Trwają ostatnie przygotowania do imprezy, która rozpocznie się w sobotę, 11 maja, tradycyjnie od bezpłatnego Biegu Śniadaniowego odbywającego się pod hasłem „Run Happy”. Zbiórkę uczestników zaplanowano na godzinę 9:00 na pl. Marszałka J. Piłsudskiego przed Teatrem Dramatycznym.

Do pokonania będzie dystans około 4 km – bez jakiejkolwiek presji czasu i wyników, dlatego organizatorzy zapraszają na start osoby na każdym poziomie biegowego zaawansowania. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będzie drobny poczęstunek.

Białystok Półmaraton

Od godziny 14:00 na Rynku Kościuszki odbywać będą się zawody PKO Bieg Juniora dla dzieci i młodzieży, którzy będą biegali na dystansach od 100 m (najmłodsi) do 1 km (najstarsi). Wszystkie serie będą prowadzone bez pomiaru czasu, a na mecie każdy będzie zwycięzcą.

Wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe medale, a także będą mieli okazję zebrać pierwszą naklejkę do swojej książeczki, w której dokumentowane są starty w dziecięcych imprezach Fundacji „Białystok Biega”. Wystarczy pobiec w czterech biegach, aby otrzymać wspaniały medal i tytuł „Super Biegacza”!

Sobotni wieczór należeć będzie do dorosłych, którzy wystartują w widowiskowym PKO Nocnym Biegu na 5. Organizatorzy szykują szybką trasę wytyczoną ulicami w centrum Białegostoku. Bardzo efektowna będzie meta ustawiona na reprezentacyjnym Rynku Kościuszki. Dynamiczna muzyka, gra świateł, topowi konferansjerzy – oprawy temu biegowi pozazdrościć może wiele imprez w kraju i za granicą.

Niedziela z biegiem głównym

W niedzielę, 12 maja o godzinie 10:00 wystartuje 11. PKO Białystok Półmaraton. To jeden z najbardziej prestiżowych biegów w kraju, zaliczany do Korony Polskich Półmaratonów. Na zawodników czeka trasa, której w około 40% jest schowana w cieniu drzew. Po drodze mijać będą największe zabytki stolicy Podlasia, z Pałacem Branickich na czele.

Meta zawodów ustawiona będzie na Rynku Kościuszki, a już od godziny 11:00 w położonych nieopodal Ogrodach Pałacu Branickich działać będzie specjalna strefa finiszera, w której każdy będzie mógł odpocząć po biegu i skosztować specjałów podlaskiej kuchni.

Biegowy weekend zakończy Medal Party, które rozpocznie się o godzinie 19:00 na ul. Młynowej 6. Wejście z medalem 11. PKO Białystok Półmaratonu będzie bezpłatne. Każdy uczestnik może zabrać ze sobą osoby towarzyszące.

Ostatni dzień niższej opłaty startowej

Zapisy na 11. PKO Białystok Półmaraton trwają na stronie https://bialystokpolmaraton.pl/. Do dzisiaj (30 kwietnia) opłata startowa wynosi 159 zł. Za 209 zł można kupić pakiet weekendowy obejmujący start zarówno w półmaratonie jak i w PKO Biegu na 5.

red