Rossmann Run Ulicą Piotrkowską wyprzedany! Zapowiada się rekord frekwencji

Rossmann Run Ulicą Piotrkowską to jeden z najbardziej rozchwytywanych tegorocznych biegów na 10 km w Polsce. Dwudziesta pierwsza edycja zawodów odbędzie się 25 maja, a na liście startowej jest już komplet 6,3 tys. zawodników. Organizatorzy nie wykluczają, że udostępnią pulę dodatkowych pakietów. Radzą, aby uważnie obserwować media społecznościowe imprezy.

Przed rokiem Rossmann Run z liczbą 3819 finiszerów był piątym największym biegiem na 10 km w kraju. W 2024 roku łódzki bieg raczej na pewno awansuje w tym zestawieniu, bowiem już na ponad miesiąc przed datą imprezy wypełniony został limit 6 tys. miejsc. Szybko w sprzedaży pojawiło się 300 dodatkowych pakietów, ale w ciągu kilku dni i one znalazły swoich właścicieli.

Wygląda na to, że majowy bieg w Łodzi w tym roku będzie miał wyższą frekwencję niż przed pandemią, gdy na mecie zameldowało się prawie 5 tys. zawodników.

Skąd takie zainteresowanie Rossmann Run?

O frekwencyjnym sukcesie Rossmann Run decyduje kilka elementów. Zacznijmy od pory rozgrywania biegu – zawodnicy wyruszą na łódzkie ulice 25 maja punktualnie o godzinie 19:00. Dzięki temu w chwili startu temperatura będzie niższa i zrobi się bardziej nastrojowo. Ulice zapełnią się kibicami, a także muzykami, którzy będą zagrzewać zawodników do walki.

fot. facebook.com/BiegUlicaPiotrkowska

Mocnym punktem imprezy z pewnością jest trasa, która swój początek i koniec znajdzie w sąsiedztwie Ogrodów Geyera i tradycyjnie poprowadzi przez najpiękniejsze części Łodzi, w tym przez ulicę Piotrkowską, jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Uczestnicy zobaczą m.in. secesyjne kamienice, wyremontowany najsłynniejszy łódzki hotel – Grand Hotel, przebudowany Plac Wolności, a także słynne rzeźby m.in. Ławeczkę Tuwima, Kufer Reymonta, Fortepian Rubinsteina.

Zaawansowani biegacze walczący o rekordy życiowe docenią płaski profil trasy i małą liczbę zakrętów, a także brak męczących podbiegów, a początkujący w Łodzi znajdą świetne warunki na swój pierwszy oficjalny start w zawodach. Trasa posiada atest PZLA, dlatego wszystkie wyniki w biegu na 10 km będą uznawane za oficjalne. O tym, że w Łodzi można biegać szybko, najlepiej świadczy rekord imprezy 28:57, który przed rokiem uzyskał Kenijczyk Albert Kipkorir Tonui.

fot. facebook.com/BiegUlicaPiotrkowska

Jak biegać w Łodzi to na bogato

Kolejna ważna rzecz to pakiet startowy. Większość organizatorów biegów w Polsce rezygnuje ze wzbogacania jego zawartości, tymczasem w Łodzi każdy biegaczy otrzyma bogaty pakiet, w którym poza okazałym medalem i numerem startowym czekać będzie również koszulka techniczna.

– Łódzki bieg zasługuje na specjalny projekt, dlatego pojawiły się na niej lokalne motywy. Najbardziej znane budynki, pomniki, drogeria Rossmann na ulicy Piotrkowskiej. Nie mogło zabraknąć też Jednorożca – symbolu miasta. Jeśli się dobrze przyjrzysz, całość to nic innego jak… trasa Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2024! Projekt przygotował łódzki artysta Daniel Tworski, znany jako Gouda Works – informują organizatorzy.

Ale to nie wszystko, bowiem w pakiecie znajdą się również unisexowy plecak w srebrzystym kolorze, opaski świetlne od Medicover Sport, a także cała masa upominków od takich marek jak Bruno Banani, Rexona, Isana, Garnier, Wilkinson, EnerBio. Nie zabraknie także napojów m.in. w postaci soków i piwa bezalkoholowego, a na mecie posiłku regeneracyjnego.

Poza tym, każdy z zapisanych otrzyma godzinną wejściówkę do strefy basenowej Aquaparku Fala, ważną w dniach 25-26 maja 2024 roku. W pakiecie będą również wejściówka do klubu Well Fitness o wartości 25 złotych oraz 15% voucher na zakup rowerów u Zasada Bikes.

A ile taki bogaty pakiet startowy kosztował? Nie tak dużo, bo przez pierwszy miesiąc zapisów pakiet kosztował 70 zł, a co 4 tygodnie jego cena wzrastała jedynie o 10 zł. W ostatnim okresie wpisowe wynosiło 100 zł, ale biorąc pod uwagę cały proces zapisów taką kwotę zapłaciło niewielu biegaczy.

Biegaj i oszczędzaj na zakupach w drogeriach Rossmann

W tym roku po raz pierwszy w historii można pobiec w Rossmann Run w dowolnym miejscu. Jest to możliwe dzięki aplikacji Rossmann PL, w której prowadzone są zapisy na wirtualną odsłonę wydarzenia.

Jednocześnie sponsor główny biegu, czyli Rossmann wpadł na ciekawy pomysł, aby zmobilizować biegaczy do udziału w biegu online. Otóż za każdy przebiegnięty kilometr uczestnik otrzyma 5% rabatu na zakupy w drogeriach Rossmann. Jak łatwo policzyć, jeśli pokona pełny dystans 10 kilometrów to upust sięgnie aż 50%. Przy zakupach za 300 zł oszczędność wyniesie aż 150 zł. Trzeba przyznać, że gra jest warta świeczki!

Aby wziąć udział w biegu Rossmann Run z aplikacją należy pobrać aplikację Rossmann PL ze sklepu App Store lub Google Play, dołączyć do Klubu Rossmann i następnie zarejestrować się na bieg. Minimalna opłata w biegu z aplikacją wynosi 5 zł i w całości przekazywana jest na cele charytatywne. Biegacze podczas zapisów sami wskazują jakiej fundacji zostanie przekazany ich datek. Ostatni krok to oczywiście sam udział w biegu – 25 maja. Można pobiec o dowolnej godzinie, wystarczy kliknąć start w aplikacji i ruszyć przed siebie.

Artykuł sponsorowany

fot. w nagłówku facebook.com/BiegUlicaPiotrkowska