Maraton Sztafet w stolicy już w sobotę. Ponad 500 drużyn na liście startowej

To ostatnia chwila, aby zapisać się na Maraton Sztafet, który wystartuje już w najbliższą sobotę, 18 maja w warszawskim parku Kępa Potocka. To zawody, w których sześć osób pokonuje dystans 42,195 m, czyli maratonu. Biegaczy na start rywalizacji w takiej formule przyciąga m.in. współpraca zespołowa i świetna zabawa. Zapisanych jest już ponad 500 drużyn!

W sztafecie biorą udział drużyny firmowe, fundacji, stowarzyszeń, klubów biegowych, instytucji publicznych i przede wszystkim przyjaciół, których łączy radość z biegania i chęć poczucia emocji związanych ze sportową rywalizacją. Drużyny liczą po 6 osób, a każda z nich ma do pokonania swój odcinek trasy.

Pierwszy zawodnik przebiega 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Na mecie liczy się końcowy wynik wszystkich zawodników danej drużyny, więc wkład każdego członka zespołu ma realne znaczenie. Każdy uczestnik dostaje medal, a sześć medali odpowiednio złożonych tworzy większą całość, co dobrze odzwierciedla ideę biegania sztafetowego.

– Podobnie, jak w ubiegłym roku, drużyny będą startować w 20-minutowych odstępach, dzięki temu bieg jest bardzo dynamiczny. Na liście mamy już ponad 500 zespołów, a zapisy jeszcze trwają. Bieganie zespołowe wyzwala wielkie emocje i sprawia, że poznajemy się od nowej strony – to w konsekwencji zacieśnia więzi, integruje i przekłada się na relacje zawodowe, rodzinne – mówi Magda Skrocka, COO Fundacji „Maraton Warszawski”.

Zapisy na bieg trwają do czwartku, 16 maja na stronie internetowej rejestracja.maratonwarszawski.com

Rusza nowa inicjatywa społeczna

W tym roku Fundacja „Maraton Warszawski”, przy okazji Maratonu Sztafet rozpoczyna nową inicjatywę społeczną: „PODAJ DALEJ”. W jej ramach część zysku z organizacji biegu będzie corocznie przeznaczany na inicjowanie i rozwój istotnych projektów społecznych. Program szkoleniowo-rozwojowy, przygotowywany jest we współpracy z Fundacją TROP. Wystartuje jeszcze w tym roku, organizatorzy póki co nie mówią głośno o jego efektach, ale wkrótce dowiemy się więcej na ten temat.

Od ponad dwóch dekad wspierają nas młodzi ludzie, wolontariusze, którzy pomagają nam tworzyć największe wydarzenia biegowe w kraju. Teraz chcemy za to podziękować w wyjątkowy sposób, dedykując im nasz tegoroczny projekt „Kompetencje Przyszłości”, którego celem jest wsparcie w świadomym kształtowaniu własnego rozwoju. Od lat wspierają biegaczy w realizacji ich treningowych celów. Teraz, dzięki imprezie biegowej, młodzi ludzie otrzymają wsparcie w rozwijaniu kluczowych kompetencji potrzebnych do wejścia w dorosłe życie i na rynek pracy – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

 Organizacja dnia startu

Bieg odbędzie się 18 maja, w sobotę na Kępie Potockiej. Godzinę startu drużyny wybrać można samodzielnie podczas rejestracji – tak samo jest z przydziałem odcinków trasy do członków ekipy.

Odprawa kapitanów drużyn odbędzie się o godz. 8:30 w sobotę na scenie w Miasteczku. Do wzięcia udziału w odprawie organizatorzy zachęcają liderów wszystkich drużyn lub wskazane przez nich osoby. Wybierając się na imprezę należy, pamiętać, że w pobliżu startu jest ograniczona liczba miejsca postojowych. Najlepiej przyjechać na bieg komunikacją miejską (np. na stację metra Plac Wilsona) lub wspólnym transportem.

Gdzie i kiedy po numery startowe?

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie na Kępie Potockiej. Dni pracy Biura to piątek przed biegiem (15:00-19:00) i sobota – dzień biegu (08:00 -12:00). Pakiety startowe drużyn odbierają kapitanowie lub osoby przez nie upoważnione na piśmie. Numery startowe swojej drużyny należy odebrać najpóźniej na 30 minut przed startem swojej tury.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”