Rossmann Run: rekordowy bieg w Łodzi i największy bieg z aplikacją na świecie!

21. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run w Łodzi w sobotę (25 maja) ukończyła rekordowa liczba 5635 zawodników. Jednocześnie w biegu z aplikacją Rossmann PL wzięło udział niemal 300 tys. osób w całej Polsce, tym samym były to największe zawody sportowe z urządzeniem mobilnym na świecie. Tu każdy wygrał. Jedni ustanowili kolejną „życiówkę”, inni przełamali wewnętrzną barierę i po raz pierwszy wzięli udział w takiej imprezie, a kolejni pobiegli charytatywnie. Nie patrzyli swój czas, po prostu chcieli zrobić coś dobrego dla potrzebujących.

– To, że nasi klienci uwielbiają nasze promocje, wiedzieliśmy od dawna. Bardzo miłym zaskoczeniem jest to, że podzielają oni również nasz entuzjazm do dbania o siebie poprzez kulturę fizyczną. Dzisiaj w biegu Rossmann Run, m.in. w parkach, wystartuje około 300 tys. uczestników. To wielki dzień, dzień promocji postawy pełnej szacunku i miłości do samego siebie. Życzę Wam wielu endorfin, a później udanych zakupów – powiedział w sobotę Marcin Grabara, Prezes Zarządu Rossmann SDP.

Tadeusz Kościuszko w koszulce Gouda Works

21. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run wygrał Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo, który dystans 10 km pokonał w czasie 29:08. Drugi na mecie był jego rodak Kennedy Kipkemoi Rono (29:29), a trzecie miejsce z wynikiem 29:32 zajął Mateusz Kaczor. Tuż za podium uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca biegu Albert Kipkorir Tonui z Kenii (29:50).

fot. facebook.com/BiegUlicaPiotrkowska

Wśród kobiet najlepsza okazała się Valentine Jebet, która przecięła linię mety z czasem 33:00. Kenijka o 19 sekund wyprzedziła Izabelę Paszkiewicz i Sabinę Jarząbek. O takiej kolejności na mecie zdecydowały ułamki sekund.

Dopiero na czwartym miejscu z wynikiem 34:17 bieg ukończyła Mołdawianka Lilia Fisikovici, sześciokrotna zwyciężczyni Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run i rekordzistka imprezy.

Na wielkie brawa i gratulacje zasługują wszyscy, którzy w sobotni wieczór w Łodzi pokonali 10-kilometrową trasę. Każdy w swoim tempie i według własnych możliwości czerpali przyjemność z aktywności ruchowej.

fot. facebook.com/BiegUlicaPiotrkowska

Główna trasa prowadziła przez ulicę Piotrkowską, czyli serce Łodzi. Po drodze biegacze mijali charakterystyczne miejskie punkty, jak np. Białą Fabrykę, Ławeczkę Tuwima, Plac Wolności, Ogrody Geyera czy Stajnię Jednorożców.

Tadeusz Kościuszko, którego pomnik zdobi łódzki Plac Wolności miał na sobie biegową koszulkę zaprojektowaną przez łódzkiego artystę Daniela Tworskiego, znanego jako Gouda Works. Na trykocie pojawiły się lokalne motywy prezentujące biegową trasę. Przy ul. Pomorskiej można było podziwiać mural, na którym odwzorowano grafikę z koszulki. Już od rana w sobotę w Łodzi czuć było atmosferę sportowego święta dla biegaczy.

Spotkania z Adamem Kszczotem, Zbigniewem Bródką i… Czyściochami

Miasteczko biegowe było przepełnione rozmaitymi atrakcjami. Na głównej scenie wystąpił Mezo. Prowadzone były interesujące wywiady i rozmowy z medalistami olimpijskimi – panczenistą Zbigniewem Bródką i lekkoatletą Adamem Kszczotem. Rossmann Run odwiedziły również Czyściochy, czyli bohaterowie z bajkowej krainy, którzy w luźny i kreatywny sposób zachęcają dzieci do dbania o higienę.

fot. facebook.com/BiegUlicaPiotrkowska

Najmłodsi kibice podczas zabawach z Czyściochami brali udział w pokazach iluzji, wykonywali kolorowe fryzury, robili zmywalne tatuaże i tworzyli wielkie bańki mydlane. Biegacze chętnie odwiedzali też strefy marek z niespodziankami: Garnier, Rexona, bruno banani, Salvequick, Medicover Sport.

Jeden bieg – wiele historii

Misją Rossmanna jest inspirowanie i wspieranie w tym, by kochać siebie na co dzień. Bieganie, a szczególnie ten bieg, idealnie się w nią wpisuje. W Rossmann Run nie ma przegranych. Krzysztof na te zawody przygotowywał się kilka miesięcy. W sobotę ustanowił kolejną życiówkę łamiąc barierę 35 minut.

Kasia pobiegła, ponieważ namówili ją znajomi z pracy. Nigdy wcześniej nie brała udziału w takich zawodach. Chciała wspólnie z koleżankami i kolegami z firmy spędzić czas. Maciek i Iwona są parą. Bieganie to ich wspólna pasja, trenują kilka razy w tygodniu. Pobiegli, ponieważ rejestrując się na bieg mogli przekazać pieniądze dla fundacji Herosi.

fot. facebook.com/BiegUlicaPiotrkowska

Rekordowy bieg z aplikacją

Tak było w Łodzi, ale w całej Polsce w pobiegło około 300 tys. biegaczy, którzy wzięli udział w biegu z aplikacją Rossmann PL. Nie mieli żadnych ograniczeń. Wystartować mogli o dowolnej porze, wybierając, np. ulubioną trasę w swojej okolicy, a na jej pokonanie (nie musiało to być 10 km) mieli 2 godziny.

Za każdy przebiegnięty pełny kilometr otrzymywali 5 proc. zniżki na kolejne zakupy w Rossmannie. Jak łatwo policzy, spora grupa, która przebiegła „dyszkę”, po biegu mogła się cieszyć z 50 proc. kuponu. Każdy z zawodników, który zarejestrował się w aplikacji, wpłacił pieniądze na jedną z sześciu fundacji, które współpracowały z organizatorami przy tym wydarzeniu.

artykuł sponsorowany

fot. w nagłówku facebook.com/BiegUlicaPiotrkowska