Ruszyły zapisy na drugą edycję Poznań Five. Bieg towarzyszący 23. Poznań Maratonowi

Ruszyły zapisy na drugą odsłonę biegu Poznań Five na dystansie 5 kilometrów, który 13 października będzie towarzyszył 23. Poznań Maratonowi im. Macieja Frankiewicza. Uczestnicy „piątki” wystartują chwilę po maratończykach i zakończą swoje zmagania na Placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Poznań Five daje możliwość startu osobom, które nie mogą przebiec królewskiego dystansu, a maratoński weekend chciałyby spędzić aktywnie. Na udział w „piątce” decyduje się wiele biegaczek i biegaczy rozpoczynających dopiero przygodę z bieganiem długodystansowym. Nie brakuje osób, dla których to okazja do sportowej zabawy i poczucia fantastycznej maratońskiej atmosfery.

Poznań Five to jedna z naszych najnowszych propozycji dla fanów biegania. Mimo to cieszy się już dużym zainteresowaniem. Sporo osób pytało, czy „Piątka” uzupełni program tegorocznego maratońskiego weekendu. Nie możemy dłużej trzymać biegaczek oraz biegaczy w niepewności i zapraszamy do zapisywania się na listy startowe – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznań Maratonu.

Fot. Klaudia Berda

Będzie można pobiec po rekord

Na pokonanie trasy uczestnicy Poznań Five będą mieli maksymalnie 45 minut.  Limit zgłoszeń wynosi 2 tys. osób, a każdy uczestnik, który ukończy bieg w regulaminowym czasie, otrzyma medal. Trasa zawodów posiadać będzie atest PZLA, World Athletics i AIMS, a to oznacza, że będzie można ustanawiać na niej oficjalne rekordy.

Zapisy na Poznań Five prowadzone są na stronie internetowej https://runner.marathon.poznan.pl/run/join/4/choose, pakiet startowy kosztuje 70 zł.

Podczas zeszłorocznej edycji na trasie Poznań Five pojawiła się plejada gwiazd polskiego sportu: Patrycja Wyciszkiewicz, Wanda Panfil, Małgorzata Sobańska, Jan Huruk, Andrzej Krzyścin, Michał Bartoszak i Jan Szymański. Zwycięzcami pierwszej edycji  zostali Cezary Suchora oraz Halina Rasińska.

Źródło: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

fot. w nagłówku Klaudia Berda