Wbiegnij na Varso Tower już w ten weekend

Już w najbliższą sobotę, 25 maja biegacze ponownie zmierzą się ze schodami najwyższego budynku w Unii Europejskiej. W zawodach weźmie udział łącznie 800 amatorów i sportowców ze światowej czołówki – w tym mistrz świata.

Wbiegnij na Varso Tower to jedne z największych takich zawodów w Polsce, których meta na wysokości 230 metrów znajduje się aż dwukrotnie wyżej niż taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Bieganie po schodach wieżowców cieszy się coraz większą popularnością, czego dowodem jest rekordowe tempo w jakim wyprzedały się wszystkie pakiety startowe trzeciej edycji wydarzenia.

O wygraną w warszawskich zawodach ponownie będą rywalizować obecny mistrz świata Wai Ching Soh z Malezji oraz zwycięzca zeszłorocznej edycji Ryoji Watanabe z Japonii, który niemal 1400 schodów na szczyt wieżowca Varso Tower pokonał w czasie 6 minut i 45 sekund. Obaj spróbują pobić dotychczasowy rekord trasy.

fot. Tomasz Markowski

W klasyfikacji kobiet o tytuł najlepszej zawodniczki powalczą m.in. Klaudia Krajewska, Iwona Wicha oraz Kamila Chomanicova ze Słowacji, która jest aktualnie piątą zawodniczką światowego rankingu. Poza sportowcami z kilkunastu krajów, udział w biegu zadeklarowało też kilkadziesiąt osób, które na co dzień pracują w biurach firm mieszczących się w wieżowcu.

Pierwsi uczestnicy pobiegną o godz. 10:00, a rywalizacja elity sportowej odbędzie się o godz. 13:45. Zakończenie i dekorację zwycięzców zaplanowano o godz. 14:30.

Nagrodą panorama Warszawy

Każdy biegacz otrzyma medal oraz pamiątkową koszulkę i wodę na mecie. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników będą zapierające dech w piersi widoki z 53. piętra wieżowca, gdzie znajduje się meta biegu. To jedna z nielicznych okazji do podziwiania panoramy Warszawy przed otwarciem tarasów widokowych Varso Tower w połowie przyszłego roku. Na najlepszych zawodników czekają nagrody finansowe i rzeczowe oraz punkty do światowego rankingu Towerrunning World Association.

fot. Bartłomiej Zborowski

Wydarzenie ma również wymiar charytatywny, a właściciel i zarządca budynku wspiera osoby poszkodowane na skutek wojny w Ukrainie. Dotychczas Fundacja HB Reavis wpłaciła na ten szczytny cel łącznie 80 tys. złotych na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. W tym roku organizatorzy zawodów przekażą na rzecz działań pomocowych darowiznę w wysokości 50 tys. złotych.

Sponsorem strategicznym organizowanego przez HB Reavis wydarzenia jest Bank Pekao S.A. W gronie sponsorów są też kancelaria CMS oraz PZU Zdrowie, a partnerami wydarzenia są Magnicity Warsaw, NYX Hotel Warsaw, CIC Warsaw i kluby fitness Zdrofit. Patronat honorowy nad zawodami objął prezydent m.st Warszawy Rafał Trzaskowski.

Źródło: Wbiegnij na Varso Tower

fot. Tomasz Markowski