33. Bieg Powstania Warszawskiego już przyjmuje zapisy

Wczoraj, w Światowy Dzień Biegania wystartowały zapisy na 33. Bieg Powstania Warszawskiego, który odbędzie się w sobotę, 27 lipca. Będzie to drugi tegoroczny akord Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów oraz bieg wirtualny. Uczestnicząc w tych zawodach można upamiętnić wydarzeń z 1944 roku i oddać hołd Bohaterom.

Można pobiec i oddać hołd

Uczestnicy biegu na 5 km wystartują o godzinie 20:30, a zmagania na dystansie 10 km rozpoczną się o 21:15. Organizatorzy z Fundacji „Maraton Warszawski” i Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” zapowiadają, że wkrótce zaprezentują trasy biegów stacjonarnych, a także wzory medali, które czekać będą na mecie na każdego uczestnika.

– Dołączcie do wydarzenia, na którym tysiące biegaczy oddaje hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego – razem, w niezwykle podniosły sposób i w wyjątkowej atmosferze upamiętniamy to wydarzenie. Wspólnie tworzymy tradycję, która upamiętnia naszą historię, wartości i wyraża patriotyzm – podkreślają.

fot. Maciej Krüger

Zapisy na 33. Bieg Powstania Warszawskiego prowadzone są na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com. Pierwsze 1000 osób, które zapiszą się na dowolny dystans skorzysta z niższej opłaty startowej – 69 zł w przypadku biegu „na piątkę” i 79 zł w przypadku biegu na dziesięć kilometrów.

W Biegu Powstania Warszawskiego można wziąć udział także wirtualnie – w dowolnym miejscu na świecie. Wirtualna edycja wydarzenia rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 3 sierpnia. Uczestnicy mogą pobiec wybrany dystans w dogodnym dla siebie dniu. Dla biegaczy wirtualnych przygotowano odrębną klasyfikację oraz trzy rodzaje pakietów startowych.

#BiegamDobrze dla Bohaterów

Biegowi towarzyszy akcja charytatywna #BiegamDobrze, zainicjowana przez Fundację „Maraton Warszawski”. W odróżnieniu od standardowych zasad projektu realizowanego przy innych biegach, udział w tej edycji specjalnej nie jest drogą do zdobycia pakietu startowego. Wirtualną zbiórkę dobroczynną może założyć każda osoba, która ma już nadany numer na 33. Bieg Powstania Warszawskiego. To niepowtarzalna szansa na to, by zaangażować się we wspólny szczytny cel, podziękować i okazać wsparcie Bohaterom Powstania.

fot. Maciej Krüger

Aby to zrobić, wystarczy zalogować się na stronie rejestracji, wejść w zakładkę „Twoje Biegi” i w kilka minut założyć swoją wirtualną zbiórkę charytatywną. Kolejny krok to zachęcanie znajomych do wpłat. Gy na koncie zbiórki pojawi się co najmniej 300 zł – charytatywny biegacz otrzyma w swoim pakiecie startowym niespodziankę będącą podziękowaniem za pomoc.

Bieg Powstania Warszawskiego oprócz wyjątkowej, wieczornej pory startu ma niezwykłą, podniosłą atmosferę i oprawę. Cieszę się, że po raz trzeci odbywa się #BiegamDobrze dla Bohaterów, czyli akcja w której zapisani mogą wspomóc Stowarzyszenie Monopol Warszawski opiekujące się Powstańcami. Rok temu biegacze ufundowali między innymi siedem wózków i osiem chodzików, które cały czas są używane i poprawiają komfort życia seniorów. Przy tym biegu, po raz kolejny, uczestnicy połączą swoją pasję z wyrażaniem patriotyzmu i pomaganiem. To piękne gesty  – mówi Magda Skrocka, Dyrektor 33. Biegu Powstania Warszawskiego.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”.

fot. w nagłówku Maciej Krüger