Już jutro Memoriał Czesława Cybulskiego w Poznaniu. Gwiazdy prężą muskuły

Anita Włodarczyk, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Pia Skrzyszowska, Piotr Lisek i Patrycja Wyciszkiewicz odpowiadali na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej przed niedzielnym 6. Memoriałem Czesława Cybulskiego. W jej trakcie odnieśli się do jutrzejszego startu na Golęcinie oraz planów związanych z igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

Memoriał Czesława Cybulskiego to mityng zaliczany do cyklu World Athletics Continental Tour Silver. Rozpocznie się w niedzielę (23 czerwca) od godziny 12.30. Najbardziej wyczekiwane konkurencje rozpoczną się po godz. 15.00. Bilety są dostępne na platformie ToBilet.pl. Sprzedaż będzie prowadzona również przed wejściem na stadion.

Mają apetyt na dalekie rzuty

Dzisiejszą konferencję, która odbyła się niedaleko stadionu POSiR Golęcin, zdominowały gwiazdy rzutu młotem. Powrót do Poznania dobrze wpisuje się w przygotowania olimpijskie.

– Przed ostatnimi Igrzyskami Olimpijskimi też startowałam w Poznaniu. Mam nadzieję, że jutro zrobię season best i na horyzoncie widać już Paryż – powiedziała trzykrotna mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata Anita Włodarczyk.

Po zwycięskim starcie w Memoriale Ireny Szewińskiej rosną także apetyty fanów Pawła Fajdka. Pięciokrotny mistrz świata ocenił swoje przygotowanie do startu w Memoriale Czesława Cybulskiego. Zaznaczył, że jego kolejnym celem jest posłać młot na odległość 80 metrów.

Zacięta walka zapowiada się nie tylko w kole do rzutu młotem. Z dużym respektem wypowiadał się rywalach w niedzielnym konkursie skoku o tyczce Piotr Lisek. Wśród najpoważniejszych konkurentów wymienił m.in. Norwega Sondre Guttormsena i Filipińczyka Ernesta Obie.

Gwiazdy na bieżni

Dobre wyniki powinny padać także na bieżni. Na Golęcinie zaprezentuje się m.in. rekordzista świata w biegu na 400 m i mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, Wayde van Niekerk z Republiki Południowej Afryki. W Poznaniu wystartuje w biegu na 200 metrów. Rekordzista świata (43.03) legitymuje się świetnymi wynikami również na krótszych dystansach.  Jest pierwszym w historii sprinterem, który zdołał przebiec 400 m w czasie poniżej 44 sekund, 200 metrów poniżej 20 sekund oraz 100 metrów poniżej 10 sekund.

Uwagę kibiców przyciągnie między innymi bieg na 100 m przez płotki z udziałem Pii Skrzyszowskiej, która zwróciła uwagę na dobrą dyspozycję reprezentacyjnych koleżanek.

– Dziewczyny biegają coraz szybciej. W tym roku cztery dziewczyny złamały barierę 13 sekund. Takiego poziomu w Polsce nie było od lat – podsumowała brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Rzymie.

Listy startowe oraz wyniki będą dostępne na stronie domtel-sport.

Źródło: POSiR