Na 30. piętro PKiN bez windy. Jutro pobiegną śladami Ryszarda Ochódzkiego

Rekord biegu na 30. piętro po 793 stopniach Pałacu Kultury i Nauki wynosi 3 minuty i 16 sekund i należy do wielokrotnego mistrza świata i Polski Piotra Łobodzińskiego. Czy zostanie pobity, przekonamy się już jutro (8 czerwca) podczas 8. Biegu im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy.

Na 30. piętro bez windy – ­­­­tak musiał dostać się na Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki grany przez Stanisława Tyma Ryszard Ochódzki z kultowego filmu „Miś”.

W historii imprezy tego wyczynu dokonało już blisko 3 tys. biegaczy. 793 stopnie o zmiennej wysokości, najlepsi zawodnicy pokonują w około 3 minut. Różnica poziomów, z jaką mierzą się biegacze to 114 metrów. Przeciętny czas wbiegnięcia na górę to 6 – 8 minut. Limit na pokonanie trasy to 10 minut.

Główną nagrodą jest Puchar Prezydenta m.st. Warszawy, a cała impreza odbywa się pod jego honorowym patronatem.

W tym roku, oprócz klasyfikacji generalnej, wręczone zostaną również nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: 18-29 lat, 30-50 lat, 50-69 lat, 70 lat i starsi! Służby mundurowe rywalizować będą w oddzielnej kategorii.

Kibicować można na starcie oraz na mecie biegu. Biegacze, a raczej wbiegacze, bo ta dyscyplina ma swoją nazwę – towerrunning, ruszą z Płyty Głównej, a meta czekać będzie na nich na 30. piętrze PKiN, gdzie każdy uczestnik otrzyma medal. Bedzie mógł również skorzystać ze strefy odpoczynku i wzmocnić się w strefie Nice To Fit You.

Dodatkowo wykonywane będą pamiątkowe zdjęcia na specjalnie przygotowanej instalacji, a także bezpłatnie grawerowanie na medalu uzyskanego czasu.

Źródło: UM Warszawa