Ostatnie 300 pakietów na 16. Bieg Ursynowa

Zostało już tylko około 300 pakietów na 16. Bieg Ursynowa, który od lat odbywa się pod hasłem „Yes, I KEN”! Zawody odbędą się niedzielę, 23 czerwca, a rywalizacja toczyć się będzie na świetnie nadającej się do bicia rekordów życiowych pięciokilometrowej trasie wiodącej główną arterią dzielnicy, czyli aleją Komisji Edukacji Narodowej.

Bieg Ursynowa jest od lat jednym z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu stołecznych imprez biegowych. Zawody zawsze wyróżniały się szybką trasą i wysokim poziomem sportowym. W przeszłości na ursynowskich ulicach odbywały się nawet mistrzostwa Polski na dystansie 5 km.

Podobnie jak w latach ubiegłych start i meta znają się tuż obok Ratusza Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a to oznacza, że rekordy na niej uzyskane będą uznawane za oficjalne.

Ostatnia szansa, aby pobiec

Organizatorzy przygotowali łącznie 2 tys. pakietów startowych. Na około tydzień przed zawodami dostępnych jest już tylko 300  miejsc. Zapisy prowadzone są na platformie slotmarket.pl.

Regularna opłata startowa wynosi 55 zł. W jej ramach, każdy uczestnik biegu otrzyma numer startowy z chipem do pomiaru czasu, a także pamiątkową koszulkę biegową i medal na mecie. Co więcej, młodzieży do lat 18 oraz seniorom powyżej 65. roku życia przysługuje niższa opłata w wysokości 30 zł. Osoby powyżej 75. roku życia mogą wystartować w biegu bezpłatnie.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, a producentem agencja Sport Evolution.

red