9. Nocny Półmaraton Praski oferuje nagrodę za rekord Polski. Jej wysokość robi wrażenie

Organizatorzy 9. Nocnego Półmaratonu Praskiego ogłosili, że ufundowali nagrodę specjalną w wysokości 40 tys. złotych dla zawodnika, który na jego trasie pobije rekord Polski na dystansie 21,097 km. Poza tym bieg właśnie otrzymał od światowej federacji lekkiej atletyki World Athletics prestiżowy certyfikat Road Race Label potwierdzający, że impreza spełnia najwyższe standardy organizacyjne i sportowe.

9. Nocny Półmaraton Praski wraz z towarzyszącą Piątką Praską zbliżają się wielkimi krokami. Impreza odbędzie się 7 już września. Start i meta obydwu dystansów znajdować się będzie na błoniach PGE Narodowego, a trasy poprowadzą najbardziej znanymi praskimi ulicami m.in. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego, Zwycięzców, Francuską czy Wałem Miedzeszyńskim.

Wielka nagroda za rekord kraju

W imprezie potwierdziło udział już kilku czołowych polskich zawodników. Na starcie zobaczymy m.in. Monikę Jackiewicz, dwukrotną mistrzynię Polski w półmaratonie (Warszawa 2024, Bydgoszcz 2021), uczestniczkę mistrzostw świata (maraton, Budapeszt 2024) i mistrzostw Europy (półmaraton, Rzym 2024).

Organizatorzy awizują również obecność Mateusza Kaczora, tegorocznego mistrza Polski w półmaratonie (Warszawa), dwukrotnego wicemistrza Polski w maratonie (Łódź 2024, Poznań 2023), a także reprezentanta Polski na mistrzostwach Europy (półmaraton, Rzym 2024).

Biegacz z Radomia doskonale zna trasę Nocnego Półmaratonu Praskiego, ponieważ wygrał bieg w ubiegłym roku z czasem 1:03:27, który jest nowym rekordem imprezy. Życiówkę ma jeszcze lepszą, to uzyskany w marcu w stolicy wynik 1:02:06.

Magnesem przyciągającym na start polskich zawodników jest z pewnością nagroda finansowa w wysokości 40 tys. złotych, która trafi do tego, kto pobije rekord kraju na dystansie półmaratonu. Przypomnijmy, że aktualnie wynoszą one 1:01:32 (mężczyźni) i 1:09:18 (kobiety) i należą odpowiednio do Krystiana Zalewskiego i Karoliny Nadolskiej.

Prestiżowy certyfikat dla Półmaratonu Praskiego

Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku i stale cieszy się dużym zainteresowaniem wśród biegaczy. Szybka, płaska trasa, świetna organizacja, profesjonalna obsługa medyczna, niepowtarzalna atmosfera to tylko część zalet biegu, które zostały zauważone również na arenie międzynarodowej.

9. Nocny Półmaraton Praski otrzymał w tym roku od World Athletics prestiżowy certyfikat Road Race Label. Bieg dołączył tym samym do światowej czołówki imprez spełniających najwyższe standardy organizacyjne i sportowe.

– Bardzo się cieszymy, że nasze wieloletnie wysiłki, praca i pasja zostały docenione. Cały nasz team dokłada wszystkich możliwych starań, aby Półmaraton Praski, zawsze kojarzył się zawodnikom z profesjonalizmem, jakością i fantastyczną atmosferą. Nie siadamy jednak na laurach, tylko podkręcamy tempo, bo startujemy już za niecałe 2 miesiące – powiedział Sławomir Szczęsny, Dyrektor Generalny biegu.

Zgłoszenia na 9. Nocny Półmaraton Praski i Piątkę Praską przyjmowane są na stronie www.polmaratonpraski.pl. Jak przekazali organizatorzy liczba zapisanych zbliża się do 5 tys. osób.

Źródło: Nocny Półmaraton Praski, red