Reprezentacja Polski na 4. Mistrzostwa Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy

Niespełna siedemdziesiątka zawodników będzie reprezentować Polskę podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy U18, które od 18 do 21 lipca odbywać się będą w Bańskiej Bystrzycy. 

Największymi polskimi nadziejami na sukces słowackim czempionacie będą z pewnością biegaczka na 400 metrów Anastazja Kuś i oszczepnik Roch Krukowski. Zajmują oni pierwsze miejsca w europejskich tabelach. Kuś pokonała w tym roku dystans jednego okrążenia stadionu w 52.26 poprawiając rekord Polski U18 Kornelii Lesiewicz.

Z kolei oszczepnik Warszawianki podczas weekendowych mistrzostw Polski uzyskał znakomite 80.60 i jest zdecydowanym faworytem do triumfu w Bańskiej Bystrzycy.

Czołowe lokaty w europejskich tabelach zajmują także chociażby sprinterka Oliwia Kasprzak, czy płotkarka Zofia Rojek. Ona w Lublinie wyrównała drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki i jest czwarta na listach europejskich w tym sezonie – informuje Marcin Góra, szef szkolenia młodzieży w Polskim Związku Lekkiej Atletyki.

fot. Tomasz Kasjaniuk/ PZLA

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy dla zawodników do lat 18 zadebiutowały w kalendarzu w sezonie 2016. Dotychczas gospodarzami zawodów były Tbilisi (2016), Győr (2018) oraz Jerozolima (2022). W trzech rozegranych edycjach reprezentacja Polski zdobyła 17 medali, w tym cztery złote. Dwa lata temu w Izraelu Marek Zakrzewski wygrywając bieg na 100 metrów czasem 10.32 ustanowił rekord mistrzostw.

4. Mistrzostwa Europy U18 odbędą się w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji od 18 do 21 lipca. Transmisje z wydarzenia będzie można oglądać w Telewizji Polskiej.

Generalnym sponsorem reprezentacji Polski jest Grupa ORLEN.

Pełen skład reprezentacji Polski

Źródło: PZLA

fot. w nagłówku Marek Biczyk