Ruszyły zapisy na Poland Business Run Kids. Dzieci pobiegną i pomogą

Wystartowały zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 tys. dorosłych biegaczy i biegaczek z firm oraz organizacji pokona dystans 3,6 km wokół Błoń. Wszyscy staną na starcie, by poczuć radość z pomagania. Zapisy na bieg PBR Kids potrwają do 31 lipca lub do wyczerpania limitu miejsc.

Poland Business Run w wersji stacjonarnej w Krakowie odbywa się od 12 lat. Co roku przyciąga mnóstwo biegaczy i kibiców, a także rodziny z dziećmi. W związku z dużym zainteresowaniem aktywnościami dla najmłodszych organizatorzy zwiększyli limit uczestników biegu PBR Kids do 600 dzieci. Aby usprawnić proces zapisów, rejestracja odbywa się online za pomocą formularza, który można znaleźć tutaj. 

Dzieci pobiegną w Parku Jordana na terenie zielonym, w trzech kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Zgłoszenia udziału do PBR Kids przyjmowane będą do 31 lipca. Opłata startowa wynosi 35 zł i w całości będzie przeznaczona na dofinansowanie protezy dla 5-letniego Aleksandra z Krakowa, który w wyniku choroby nowotworowej jest po amputacji nogi. W pakiecie startowym znajdą się medal, koszulka i słodka przekąska.

– 8 września chcemy wspólnie wybiegać uśmiechy oraz wsparcie dla naszych beneficjentów. Najmłodsi uczestnicy pomogą Olusiowi, który potrzebuje protezy, by móc chodzić, bawić się i w pełni cieszyć dzieciństwem. Co ważne, środki na ten cel zostaną pozyskane z pakietów startowych PBR Kids, czyli to dzieci pobiegną, by pomóc swojemu rówieśnikowi. Dla najmłodszych przygotowaliśmy także wiele ciekawych atrakcji w Parku Jordana i mamy nadzieję, że mali bohaterowie poczują z nami radość i satysfakcję z pomagania, o której będzie im przypominał medal – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run, organizatorka biegu.

Dzieci w wieku 4–10 lat będą startowały w trzech kategoriach wiekowych. W czasie rejestracji można wybrać sobie również godzinę, w której chce się wystartować w wybranej grupie.

Na małych sportowców czekają pamiątkowe medale i drobne upominki. Dodatkowo maluchy poniżej 4. roku życia wspólnie z rodzicami mogą pokonać dla zabawy symboliczny dystans o dowolnej porze.

Na uczestników imprezy w Parku Jordana będzie czekało także wiele innych atrakcji, takich jak bańki mydlane, gry zręcznościowe, air track do skakania i gimnastyki, malowanie twarzy, tańce, lody i zdrowe przekąski.

Źródło: Fundacja Poland Business Run