13. Bieg Fabrykanta – wygrana reprezentantki Polski na milę oraz łodzian na „dychę”

W niedzielę (31 sierpnia) w Łodzi odbył się Bieg Fabrykanta, który  przyciągnął na start ponad 1,4 tys. biegaczy. Trasa o długości 10 km prowadząca przez malownicze zakątki Księżego Młyna była dla biegaczy zarówno wymagająca, jak i atrakcyjna.

Najszybszymi w 13. Biegu Fabrykanta okazali się łodzianie. W kategorii mężczyzn zwycięzcą został Tomasz Osmulski, który pokonał trasę w czasie 33:20. Wśród kobiet zwyciężyła debiutująca w łódzkich zawodach Adela Błaszczyk, która ukończyła bieg z wynikiem 38:25.

– Po wakacjach w Chorwacji nie spodziewałam się oszałamiającego występu, więc bardzo cieszy mnie sobotnie pierwsze miejsce w Biegu Fabrykanta. Tym bardziej, że jest to moje pierwsze zwycięstwo w biegu na 10 km, w dodatku w rodzinnym mieście – powiedziała Adela Błaszczyk, triumfatorka 13. Biegu Fabrykanta.

W ramach wydarzenia odbyły się również dodatkowe biegi, takie jak Bieg Małego Fabrykanta, skierowany do najmłodszych uczestników, w którym wystartowało 215 dzieci, oraz rywalizacja na dystansie jednej mili, która wzbudziła spore emocje. Uczestnicy tych biegów mieli okazję rywalizować na krótszych dystansach, co przyciągnęło całe rodziny na teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w sobotnie popołudnie.

Rywalizację pań w Biegu Grohmana wygrała reprezentantka Polski Sabina Jarząbek z czasem 4:49. Do wyrównania rekordu trasy zawodniczce z Kielc zabrakło jednej sekundy. Wśród mężczyzn najszybszy na milę okazał się Dmytro Didovodiuk z Ukrainy – 4:16.

Źródło: Stowarzyszenie Bądź Aktywny