Biegun kusi twardzieli ośmiogodzinnym biegiem. Wygra ten, kto pokona największą ilość okrążeń

Ruszyły zapisy na wakacyjną edycję biegu przeszkodowego Biegun – Zemsta Neptuna, która odbędzie się w dniach 20-21 lipca na terenie Kolibki Adventure Park w Gdyni. Obok kategorii znanych już z ubiegłego roku (Open, Elite, Bieg Rodzinny, sztafeta, Bieg z pieskiem i B4) pojawiła się całkowita nowość – ośmiogodzinny Biegun Totalny, który odbędzie się drugiego dnia zawodów. Uczestnicy biegu w tej formule będą pokonywać pętlę o długości około 7-10km, na której znajdzie się około 25-30 przeszkód.

Jak podkreślają organizatorzy Biegun Totalny będzie pierwszym w Polsce ośmiogodzinnym biegiem przeszkodowym.

– Zasady tej rywalizacji są banalnie proste – podejmij wyzwanie, wykręć jak największą ilość okrążeń pomiędzy 07:00 a 15:00, nie daj się rywalom i jako pierwszy w kraju zdobądź podium w totalnie hardcorowym biegu OCR! – zachęcają organizatorzy. – Jesteśmy gotowi na przyjęcie 100 uczestników, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to nowość, więc chętnych może być mniej. Jeszcze nie ujawniamy, jakie przeszkody umieścimy na trasie w tej formule, ale póki co nie przewidujemy lżejszych konstrukcji – informują.

Standardowa trasa, jaką pokonywać będą uczestnicy kategorii Open i Elite będzie miała długość 4 kilometrów, znajdzie się na niej około 25 przeszkód.

O co chodzi z serią B4?

B4 – Before to seria dla uczestników, którzy obawiają się, że nie podołają regularnej trasie. Biegi w tej formule będą odbywać się na dystansie 3 km. Na trasie znajdą się uproszczone przeszkody z fali Open oraz konstrukcje o niskim stopniu trudności zbudowane specjalnie na potrzeby nowej formuły. W serii B4 nie będzie prowadzony pomiar czasu, a na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal.

Ile to kosztuje?

Najtańsze są formuły B4 i Bieg z pieskiem, które aktualnie kosztują 99 złotych, 20 złotych więcej trzeba zapłacić za start w fali Open, a udział w Elite to koszt 149 złotych. Pakiety startowe na Biegun Totalny kosztują 199 zł, a ich cena jest stała i z czasem nie będzie się zwiększać. W programie jeszcze są biegi rodzinne, gdzie opłata startowa wynosi teraz od 219 do 349 złotych.

Cykl biegów Biegun jest pomyślany w taki sposób, że co roku odbywają się trzy edycje – wiosenna, wakacyjna i jesienna. – Podczas każdej edycji staramy się zaskakiwać “Zdobywców Bieguna” nowymi przeszkodami i urozmaicaniem trasy, która przebiega przez teren Adventure Parku, okolicznych lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Gdańsk. Uczestnicy wakacyjnej edycji mogą spodziewać się, że bieg zahaczy również o plażę – mówią organizatorzy.

Najbliższa wiosenna edycja Bieguna pod hasłem „Chlupot w Butach” odbędzie się 23 marca.

Zapisy na wszystkie imprezy Biegun prowadzone są na tej stronie internetowej. 

md

Fot. ProjectOn