39. PZU Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę

W ostatnią niedzielę miesiąca, 24 września o godzinie 9:00 z Placu Trzech Krzyży wystartuje 39. PZU Maraton Warszawski, w którym wezmą udział biegacze z całego świata.

Maraton Warszawski już po raz 39. pobiegnie ulicami Warszawy, gromadząc zarówno zaawansowanych, jak i początkujących fanów biegania. Tegoroczny Wielki Bieg rozpocznie się z Placu Trzech Krzyży. Trasa maratonu prowadzi przez siedem dzielnic oraz dwa mosty: Świętokrzyski i Gdański. Uczestnicy będą mogli przebiec przez najciekawsze miejsca stolicy, od Śródmieścia, przez Mokotów, Ursynów i Wilanów, aż po Pragę Północ, Żoliborz i Bielany. Na trasie zlokalizowanych będzie ponad 30 punktów kibicowania!

Dla zwolenników krótszych dystansów tradycyjnie przygotowany został Bieg na Piątkę. Chętni do zmierzenia się z dystansem 5 km pobiegną przez malownicze rejony Warszawy – Nowe Miasto i Żoliborz.

Maratonowi i Biegowi na Piątkę, towarzyszy akcja charytatywna #BiegamDobrze. Od początku jej istnienia uczestnicy biegów zebrali już 2 miliony złotych na cele dobroczynne! 

Inauguracja 39. PZU Maratonu Warszawskiego odbędzie się w przeddzień Wielkiego Biegu, poprzez uroczyste otwarcie Europejskiego Tygodnia Sportu. Wydarzenie rozpoczną oficjalnie: MiniMaraton #BeActive i Miasteczko Sportowe #BeActive. ETS to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest zachęcenie obywateli UE do aktywnego spędzania wolnego czasu. Mini Maraton organizowany jest dla najmłodszych amatorów biegania. Mali zawodnicy startują na bieżni lekkoatletycznej, otrzymują numer startowy z chipem do pomiaru czasu, a także piękny medal po ukończonym biegu. W sobotę dzieci wraz ze swoimi rodzicami będą mogły uczestniczyć także w wielu atrakcjach przygotowanych w miasteczku sportowym #BeActive, takich, jak wielobój sprawnościowy, mini turnieje i strefa malucha.

Bądźcie z nami w ten wyjątkowy weekend!

Więcej informacji i zapisy: http://pzumaratonwarszawski.com

Piątek 22.09.2017

COS Hala Torwar

12:00–20:00 – Biuro Zawodów i Expo Sport&Fitness 

Sobota 23.09.2017

COS Hala Torwar

10:00–20:00 – Biuro Zawodów i Expo Sport&Fitness

WCSM „Agrykola”, ul. Myśliwiecka 9

11:00–18:00 – Mini Maraton #BeActive

10:00–18:00 – Miasteczko Sportowe #BeActive

Niedziela 24.09.2017 

Plac Trzech Krzyży 

8:57 – Start zawodników na wózkach inwalidzkich 

9:00 – Start 39. PZU Maratonu Warszawskiego

9:00 – Start Sztafety Maratońskiej 

Ulica Konwiktorska 

8:57 – Start zawodników na wózkach inwalidzkich 

9:00 – Start Biegu na Piątkę 

Multimedialny Park Fontann

ok. 9:15 – Finisz zwycięzcy Biegu na Piątkę

ok. 11:00 – Finisz zwycięzcy 39. PZU Maratonu Warszawskiego

ok. 15:30 – Zamknięcie trasy