Ostatnie dni zapisów do PKO Silesia Marathon

 

PKO Silesia Marathon 2017 startuje 1 października, ale już 21 września zamknięta zostanie internetowa rejestracja zawodników zarówno do maratonu, jak i półmaratonu. Czasu aby móc finiszować na niebieskim tartanie nowego Stadionu Śląskiego nie zostało więc wiele. Każdy zawodnik będzie miał szansę zostać pierwszym rekordzistą „Śląskiego” i otrzymać puchar za najszybszy finisz!
Niezdecydowanym, którzy jeszcze się wahają czy pobiec w PKO Silesia Marathon, zostało już niewiele czasu na podjęcie decyzji. Już 21 września zamknie się bowiem możliwość internetowej rejestracji do biegu. Pozostanie jedynie szansa na zgłoszenie się w Biurze Zawodów w dniu imprezy, o ile wcześniej nie skończą się limity miejsc. Magnesem przyciągającym biegaczy na start maratonu i półmaratonu jest z pewnością finisz na nowiutkim Stadionie Śląskim.
Uczestnicy PKO Silesia Marathon będą więc pierwszymi zawodnikami na chorzowskiej arenie, i na stałe zapiszą się w historii Stadionu Śląskiego. Z pewnością dokona tego biegacz, który wykona najszybszy finisz na lekkoatletycznej bieżni, bowiem organizatorzy postanowili wszystkim uczestnikom zmierzyć dodatkowo czas na ostatnich 300 metrach przed metą. Zawodnik z najlepszym wynikiem otrzyma puchar od Krzysztofa Klimosza, prezesa Stadionu Śląskiego za najszybszy finisz PKO Silesia Marathon na stadionie. Szansę ma więc każdy, bo znakomitą końcówką biegu może popisać się nie tylko zwycięzca biegu. Rywalizacja na najszybszy finisz na Stadionie Śląskim toczyć się będzie osobno wśród zawodników startujących maratonie i wśród uczestników półmaratonu.
Dzień 1 października 2017 roku będzie także Dniem Otwartym Stadionu Śląskiego. PKO Silesia Marathon będzie pierwszym wydarzeniem na stadionie po jego przebudowie. Bramy stadionu zostaną otwarte dla maratońskich kibiców i osób zwiedzających obiekt od godz 10.00 a wejście na stadion będzie bezpłatne. Przy wejściu na Stadion Śląski każdy kibic otrzyma pamiątkowy bilet. Z wyłączeniem strefy dla zawodników, stref VIP i trybun nad tunelem, którym wbiegać będą zawodnicy cały obiekt będzie dostępny dla kibicujących i zwiedzających.
Organizatorzy PKO Silesia Marathon 2017 przygotowali informator dla zawodników, w którym znaleźć można wiele cennych informacji, zwłaszcza dla osób spoza Śląska lub zawodników debiutujących na dystansie maratońskim lub półmaratońskim.
Informacje o PKO Silesia Marathon 
i
 PKO Silesia Półmaraton