Trenuj niezależnie od pogody z bieżniami Maxxus

Wybierając domową bieżnię mechaniczną warto zwrócić uwagę, aby miała ona szeroki pas biegowy, mocny silnik oraz elektrycznie regulowany wznios. Takie funkcje mają bieżnie Maxxus RunMaxx 5.0 oraz Maxxus RunMaxx 7.4 dostępne w sklepie Gorilla Sports. Dodatkowo model RunMaxx 7.4 ma rozbudowany komputer, na którym można uruchamiać Netflixa, YouTube i Spotify. Trening na takim sprzęcie mija szybciej.

W trenowaniu biegania kluczowe znaczenie ma regularność. Niestety pogoda i warunki na zewnątrz nie zawsze umożliwiają efektywne uprawianie sportu. Upały i burze latem, smog i niska temperatura zimą potrafią skutecznie ostudzić nasz zapał do biegania. Dlatego warto pomyśleć o własnej składanej bieżni domowej, która może być ciekawą alternatywą dla treningu w plenerze.

Jaką bieżnię kupić do domu?

Zakup bieżni do domu może przyprawić o zawrót głowy. Ilość modeli i funkcji jest ogromna. W tym bałaganie można zapomnieć o ważnych parametrach, na które należy zwracać uwagę.

Podstawowa kwestia to bezpieczeństwo. Bieżnia musi być solidna i stabilna. Tu nie ma żartów. Materiały wysokiej jakości przekładają się na trwałość i niezawodność sprzętu. Tania chińska bieżnia oczywiście oznacza mniejszy wydatek, ale nie ma cudów – dodatkowym kosztem jest niski komfort użytkowania i ryzyko częstych awarii. W przypadku chińskiego sprzętu sprawne usuwanie usterek to prawie zawsze problem ze względu na brak autoryzowanych serwisów i dobrej jakości części zamiennych.

Poza tym ważna jest moc silnika. Te o mocy 2 KM pozwolą użytkownikom bieżni na rekreacyjny truch lub spacer. W przypadku intensywnych ćwiczeń warto zaopatrzyć się w bieżnię z mocniejszym silnikiem. Profesjonalne bieżnie, takie jak Maxxus RunMaxx 5.0 oraz Maxxus RunMaxx 7.4 są przystosowane do wysokich prędkości i posiadają silniki o mocy 4-5 KM. Kolejny parametr to rozmiar pasa – musi on być dobrany według wzrostu. Dłuższy pas jest przystosowany dla osób wysokich (140-170 cm długości). Szerokość pasa zapewnia komfort i swobodę w trakcie ćwiczeń.

Wreszcie należy zwrócić uwagę na funkcje tłumienia wibracji i wstrząsów. Bez nich kolana będą zbyt obciążone, a to może w efekcie prowadzić do urazów i kontuzji. Tylko profesjonalne bieżnie są wzbogacone o tego typu systemy.

Niemiecka jakość i bezpieczeństwo

Warto wybrać bieżnię od solidnego i sprawdzonego niemieckiego producenta takiego jak Maxxus, który ma w ofercie produkty zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Jednym z bestsellerów tej marki jest model RunMaxx 5.0, który charakteryzuje się wysokim udźwigiem (do 120kg), szerokim pasem bieżnym oraz antywibracyjną budową. W projektowanie tej składanej bieżni firma Maxxus zaangażowała m.in. specjalistów z dziedziny treningów cardio oraz fitness. To sprzęt o parametrach takich jak profesjonalne odpowiedniki w siłowniach, dlatego korzystając z tego sprzętu można poczuć się jak w klubie fitness praktycznie nie ruszając się z domu.

Bieżnia wyposażona jest w innowacyjny system Cushion-Flex tłumiący wstrząsy przez co jest przyjazny dla stawów kolanowych oraz kostek. Jest to szczególnie ważna funkcja dla osób korzystających z bieżni w celach rehabilitacyjnych. Amortyzacja zabezpiecza stawy przed wstrząsami wynikającymi z biegania.

Biegaj szybko i bezpiecznie

Wysokowydajny silnik bieżni RunMaxx 5.0 łączy moc z nowoczesną elektroniką. Pracuje płynnie i cicho, co zapewnia komfort biegania i spokój dla domowników oraz sąsiadów. Trening można wygodnie kontrolować dzięki przyciskom na kokpicie. Regulacja prędkość taśmy jest możliwa w odstępach co 0,1 km/h.  Bieżnia nadaje się do wykonywania naprawdę mocnych jednostek treningowych – taśma może przesuwać się z prędkością nawet 18 km/h, co oznacza tempo biegu poniżej 3:30 min/km. Diamentowa struktura powierzchni pasa bieżni zapewnia doskonałą przyczepność nawet podczas szybkich programów treningowych. Można rozpędzić się bez obaw o poślizg i kontuzję.

Siłę biegową można dowolnie ćwiczyć wykorzystując 16 stopniową regulację nachylenia bieżni, którą można zarządzać z poziomu kokpitu i poręczy. Dostępnych jest również aż 36 profili treningowych i dodatkowo możliwość ustawienia 3 własnych profili.

W trakcie treningu na czytelnym wyświetlaczu LCD pojawiają się kluczowe informacje tj. czas, pokonany dystans, prędkość, poziom, ilość spalonych kalorii, dane o tętnie.

Ważną zaletą bieżni RunMaxx 5.0 jest jej kompaktowy rozmiar. Dzięki systemowi EASY-FOLD można ją bezpiecznie i szybko składać i rozkładać, a stabilne i płynnie działające rolki transportowe umożliwiają łatwe i komfortowe jej przestawianie bieżni po złożeniu.  Za równomierne i kontrolowane opuszczanie bieżni odpowiada zintegrowany amortyzator hydrauliczny. Gdy powierzchnia do chodzenia jest złożona, długość jej podstawy zmniejsza się o 60 cm.

Ulubione filmy i muzyka na wyciągnięcie ręki

Jeszcze lepsze parametry techniczne ma model Maxxus RunMaxx 7.4, który wyróżnia silnik o wysokiej mocy, bardzo dobra amortyzacja bieżnika oraz szeroki pas bieżny. Ta bieżnia jest dobrym wyborem zarówno dla początkujących, jak i dla ambitnych biegaczy, którzy są w trakcie wymagającego treningu obejmującego takie jednostki jak bieg wytrzymałościowy i trening interwałowy.

Unikalną cechą modelu Maxxus RunMaxx 7.4 jest 10,1-calowy wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości, który oferuje opcję odtwarzania własnej muzyki lub filmów. Bieżnia jest wyposażona w nowoczesny komputer z wbudowanymi popularnymi aplikacjami takimi jak YouTube, Amazone Prime Music, Amazon Prime Video, Instagram, Twitter, Netflix, Spotify, Facebook i Google Chrome. Dzięki temu użytkownik ma dostęp m.in. do ulubionych filmów i seriali. W trakcie treningu można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Bieżnię Maxxus RunMaxx 7.4 można połączyć z własnym smartfonem lub tabletem za pośrednictwem Bluetooth, a także czujnikiem tętna Polar. Panel urządzenia można kontrolować dodatkowo za pomocą aplikacji Fitshow (iOS i Android) MyHomeFit (Android).

Bieżnia wyposażona jest w zaawansowane systemy amortyzujące wibracje oraz wstrząsy, które zabezpieczają stawy przed urazami. Dzięki czemu trening jest bezpieczny i zdrowy dla układu kostnego. Kompaktowe rozmiary urządzenia i wygodny system składania oraz transportowania sprawiają, że bieżnia świetnie sprawdza się w warunkach domowych.

Wszystkie bieżnie Maxxus https://gorillasports.pl/produkty/sprzet-cardio/bieznie,2,3196 można zobaczyć i przetestować w sklepie firmowym Gorilla Sports w Warszawie przy ul. Elektronowej 2.

Artykuł sponsorowany