Jubileuszowy XV Festiwal Biegów Świętych Mikołajów

Półmaraton Świętych Mikołajów
Wielkimi krokami zbliżamy się do okresu zimowego i już za niespełna 2 miesiące, w dniach 2-3 grudnia w Toruniu rusza Festiwal Biegów Świętego Mikołaja, w skład którego wchodzi XV Jubileuszowa Edycja Półmaratonu Świętych Mikołajów oraz biegi: 10 km Świętych Mikołajów i 5 km Świętych Mikołajów. Najmłodsi będą mogli wystartować w Biegu Mikołajka.
Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek, zarówno dla tych starszych jak i młodszych uczestników. W tym roku podczas Festiwalu Biegów Świętego Mikołaja będzie okazja spotkać wspaniałe osobistości związane ze światem sportu i nie tylko. O świetną atmosferę na XV edycji Festiwalu zadbają: Wanda Panfil, która zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w Tokio w maratonie z czasem 2:29:53 i 14-krotna mistrzyni Polski oraz Jan Huruk -trzykrotny mistrz kraju w biegu na 10 000 m, półmaratonie i biegu przełajowym, jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego męskiego maratonu.
Start biegów tradycyjnie znajdował się będzie na klimatycznym Rynku Staromiejskim, przy Pomniku Mikołaja Kopernika. Natomiast meta usytuowana będzie przy ul. Bema, obok hali Arena Toruń. W tej chwili na liście startowej zapisanych jest już ponad 1 800 osób. Organizator wprowadził limit uczestników biegu na poziomie 4 000 osób a zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej biegu przyjmowane będą do dnia 30 listopada 2017. 
  
Organizatorzy nie zapomnieli także o atrakcjach dla najmłodszych, w tym roku dzieci będą miały wyjątkową okazję uczestniczyć w biegu na głównej ulicy Toruńskiej Starówki, a na mecie spotkają się ze Świętym Mikołajem, który przyleci do Torunia aż z Laponii.
Bieg Mikołajka dla Dzieci odbędzie się w grupach wiekowych:
  • Bieg Mikołajka dla Dzieci 60m (wiek 3-4 lata) 
  • Bieg Mikołajka dla Dzieci 100m (wiek 5-7 lat)
  • Bieg Mikołajka dla Dzieci 200m (wiek 8-10 lat)
  • Bieg Mikołajka dla Dzieci 600m (wiek 11-13 lat)
  • Bieg Mikołajka dla Dzieci 1000m (wiek 14-16 lat)
Opłaty wpisowe na wszystkich dystansach dla dzieci wynoszą 20 zł.
XV Półmaraton Świętych Mikołajów oraz biegi towarzyszące wystartują 3 grudnia o godz. 11:00. Biuro Zawodów znajdować się będzie w hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego, przy ul. Grunwaldzkiej 33/35, obok Stadionu Miejskiego im. G. Duneckiego. Godziny otwarcia biura: 2 grudnia w godzinach: 15:00 – 20:30 oraz 3 grudnia w godzinach: 7:00 – 9:30.
Rejestracji można dokonać pod adresem: biegmikolajow.pl/rejestracja
Regulamin dostępny pod adresem: biegmikolajow.pl/regulamin/
Zachęcamy również do śledzenia profilu biegu na Facebooku, na którym umieszczane są bieżące informacje, oraz liczne konkursy z nagrodami.