8. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco finiszuje z zapisami. Można pomóc chorym dzieciom

Na ósmą edycję Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco, który odbędzie się 31 sierpnia w Krakowie zapisało się dotychczas ponad 3 tysiące osób. Celem tegorocznej imprezy jest zebranie środków na zakup ultradźwiękowego noża do usuwania tkanek nowotworowych o nazwie CUSA. Sprzęt trafi do krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, gdzie będzie pomagał leczyć małych pacjentów.

Prawie tysiąc uczestników szykuje się do startu w biegu głównym na dystansie 10km, pozostali do rodzinnego biegu o długości 3,5km, Biegu na Szpilkach na 100m oraz biegów dziecięcych.

Organizatorzy informują, że w porównaniu z ubiegłym rokiem wolne miejsca zapełniają się znacznie szybciej. Prym wiodą dzieci, które na dwa i pół tygodnia przed wydarzeniem wypełniły już listy startowe.

Nowe możliwości wsparcia

– Jest dla nas bardzo istotne, by zaangażować wielu ludzi dobrej woli w 8. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco – podkreśla dr hab. med. Maciej Kowalczyk, prezes Fundacji „O Zdrowie Dziecka”, będącej beneficjentem tego wydarzenia. – Aparat będący na wyposażeniu Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie pracuje już ponad 10 lat, wykonał około 400 zabiegów. Nowa CUSA ma znacznie większe możliwości. Będzie służyć przede wszystkim neurochirurgom do usuwania guzów mózgu, ale także chirurgom dziecięcym do operacji wątroby, trzustki czy nerek. Dlatego jako Fundacja „O Zdrowie Dziecka” podejmujemy intensywne działania, by zdobyć środki na zakup tego urządzenia. Są one szeroko zakrojone: rozmawiamy z wieloma środowiskami, organizacjami i osobami prywatnymi, by je zaangażować i zachęcić do wsparcia tegorocznego celu biegu. Mam jednak nadzieję, że najpoważniejsze wsparcie uzyskamy od Fundacji Tesco oraz uczestników i partnerów biegu.

W tym roku zostały udostępnione nowe możliwości dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć tegoroczny cel, choć z różnych powodów – zdrowotnych, urlopowych, rodzinnych – nie mogą wziąć udziału w biegu.

Mogą zrobić przelew, który zasili pulę środków zgromadzonych na zakup tego urządzenia. Wystarczy wejść na stronę i przekazać darowiznę na cel biegu.

Trwały ślad w szpitalu

Siedem poprzednich Biegów Charytatywnych pokazało, że zawsze możemy liczyć na ogromne wsparcie, zaangażowanie i życzliwość naszych uczestników, partnerów i wolontariuszy zauważa Daria Kulińska, prezes zarządu Fundacji Tesco. Ufamy, że w tym roku będzie podobnie z darczyńcami, którzy dołożą swoją cegiełkę do całej akcji. Symbolem 8. Biegu Charytatywnego jest ślad buta biegacza. Dlatego apelujemy do ludzi dobrej woli – pozostawmy trwały ślad w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym z korzyścią dla najmłodszych pacjentów! – dodaje.

Namacalnym rezultatem trzech pierwszych biegów Fundacji Tesco  była gruntowna zmiana wystroju szpitalnych pomieszczeń. Przeprowadzono remont i doposażenie świetlicy w Klinice Onkologii i Hematologii (w 2012 roku), Klinice Neurologii Dziecięcej (w 2013 roku) oraz sali rehabilitacyjnej Zakładu Fizjoterapii (w 2014 roku).

Kolejne biegi umożliwiły zakup niezbędnego sprzętu medycznego. W 2015 roku wyposażono Szpitalny Oddział Ratunkowy, w m.in. specjalistyczną wannę do mycia poparzonych pacjentów. W 2016 roku zakupiono innowacyjnego Prodrobota do rehabilitacji, a w 2017 roku karetkę neonatologiczną „N”, ratującą życie i zdrowie noworodków z Małopolski.

Ubiegły rok przyniósł coś wyjątkowego pierwsze w Polsce nerkoserce o nazwie „CARPEDIEM” do dializy noworodków i dzieci.

Dzięki siedmiu dotychczasowym edycjom Biegu Charytatywnego Fundacja Tesco przekazała już ponad milion zł na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. W biegach łącznie zaangażowanych było ponad 10 000 biegaczy, którzy przebiegli w sumie 57 154 km. Dzięki wsparciu uczestników, partnerów i wolontariuszy biegu, dzieci leczą się w przyjaznych warunkach i korzystają  z nowoczesnej aparatury.

Ostatnie wolne miejsca

8. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco jest okazją do spróbowania swoich sił przez biegaczy zarówno profesjonalnych jak i amatorskich. Jest też świetną okazją do zabawy dla kibicujących im rodzin ci przyjaciół. Wystartować będzie można w biegach: głównym na dystansie 10 km, Rodzinnym o długości 3,5 km, Biegu na Szpilkach na 100 m i biegach dla dzieci.

Swoich sił w biegu będą mogły spróbować również najmłodsze maluchy, dla których zostanie zorganizowany specjalny bieg bobasa. Każdy z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie – w miasteczku biegowym nie zabraknie pokazów, konkursów, degustacji i atrakcji promujących zdrowy tryb życia.

Zapisy wciąż trwają na tej stronie. Do 25 sierpnia pakiet startowy na bieg główny kosztuje 65 złotych, 45 złotych na Bieg Rodzinny, a na biegi dziecięce 7 złotych.

mat pras.