PKO Bank Polski zaprasza na 18. PKO Poznań Maraton

Poznań Maraton
PKO Poznań Maraton    Fot. Adam Ciereszko
Jedna z największych imprez biegowych w Polsce wystartuje w niedzielę 15 października pod hasłem „Pozostaw swój ślad w Poznaniu”. Dzień wcześniej odbędą się też biegi dla dzieci i młodzieży. Wszystkich uczestników 18. PKO Poznań Maratonu zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz dwóch chorych dziewczynek – Tosi i Julii.
18. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza ruszy w niedzielę 15 października o godz. 9.00. Miasteczko maratońskie powstanie na Międzynarodowych Targach Poznańskich, start będzie się znajdował obok nich, na ul. Grunwaldzkiej, a meta na Placu Marka.
Rejestracja internetowa potrwa do 12 października lub do wyczerpania limitu zgłoszeń, który w tym roku wynosi 8 tysięcy osób.
PKO Bank Polski po raz kolejny wspiera poznański półmaraton oraz maraton. W ubiegłym roku do mety PKO Poznań Maratonu dobiegło prawie 6 tysięcy zawodników. Liczymy, że w tym roku frekwencja będzie jeszcze większa. Pobiegnijmy razem w stolicy Wielkopolski również dlatego, aby pomóc Tosi i Julii. Trzymamy kciuki za maratończyków oraz zachęcamy do wspólnego, rodzinnego kibicowania! – mówi Tomasz Cemel, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Poznaniu.
2-letnia Tosia urodziła się z wrodzoną złożoną wadą serca i cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe. Do codziennego funkcjonowania niezbędne jest specjalistyczne leczenie, rehabilitacja i sprzęt wielofunkcyjny do poruszania się. Tosia jest podopieczną Fundacji Serce Dziecka. Julia również ma 2 lata i urodziła się z poważną wadą serca (serce jednokomorowe). Obecnie zbierane są środki na trzecią operację, a także na leczenie pooperacyjne. Julia jest podopieczną Fundacji Cor Infantis.
Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Tosi i Julii” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynek. Kartki będzie można odbierać na stoisku PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 3, ul. Głogowska 14) 13 i 14 października w godz. 10.00-20.00.

PKO Poznań Maraton   Fot. Adam Ciereszko

Do akcji charytatywnej mogą przyłączyć się również dzieci startujące 14 października w biegach wokół Jeziora Maltańskiego (dystanse od 100 m do 3 km w zależności od kategorii wiekowej). Kartki „biegnę dla Tosi i Julii” będą dostępne w sobotę w miejscach startów poszczególnych rywalizacji.

W pakietach startowych uczestnicy otrzymają koszulkę przygotowaną przez firmę 4F, która jest partnerem technicznym programu biegowego PKO Banku Polskiego. Bank zaprasza też zawodników i kibiców na pokazy pierwszej pomocy, a najmłodszych do miasteczka lekkoatletycznego. Na imprezie będą obecni ambasadorowie programu „PKO Bank Polski Biegajmy razem”: Karolina Gorczyca, Sebastian Chmara i Paweł Januszewski.
Każdy, kto w regulaminowym czasie 6 godzin przekroczy linię mety, otrzyma wyjątkowy pamiątkowy medal. Umieszczony jest na nim wizerunek kolejki parkowej Maltanki, jedynej wąskotorówki w Poznaniu, która w tym roku obchodzi 45 urodziny.
18. PKO Poznań Maraton będzie można oglądać na żywo na profilu „PKO Bank Polski Biegajmy Razem” na Facebooku.

PKO Bank Polski realizuje swój autorski program biegowy od 2013 r. i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Poznań Maraton i PKO Poznań Półmaraton. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W zeszłym roku 2279 uczestników 17. PKO Poznań Maratonu pomogło w ten sposób 2-letniej Kasi, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – dysplazją diastroficzną. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na leczenie dziewczynki. Od 2013 r. zostało przeprowadzonych 311 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 340 beneficjentów kwotą ponad 4,3 mln zł.
PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Trzecia edycja imprezy odbyła się 16 września 2017 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegało w sumie 30 915 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 826 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.
PKO Poznań Maraton to odbywający się od wielu lat bieg uliczny, którego współtwórcą był Maciej Frankiewicz. Jako wiceprezydent miasta angażował się nie tylko w popularyzację sportu, ale też istotnych dla życia społecznego postaw. Dlatego też od kilku lat przyznawana jest Nagroda im. Macieja Frankiewicza. Jej Mecenasem jest po raz kolejny Fundacja PKO Banku Polskiego.
Formularz rejestracji na bieg znajduje się na stronie: http://marathon.poznan.pl/.
Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach: