Znamy datę 6. edycji PKO Białystok Półmaratonu

6. PKO Białystok Półmaraton, największy i najbardziej utytułowany bieg uliczny na Podlasiu i w całej Polsce wschodniej w przyszłym roku odbędzie się 13 maja. Poinformował o tym na Facebooku organizator biegu, Fundacja Białystok Biega. Zapisy ruszą w listopadzie na www.bialystokbiega.pl

PKO Białystok Półmaraton to jedna z najszybciej rozwijających się imprez biegowych w Polsce. Tegoroczną edycję ukończyło 2634 zawodników, co oznacza wzrost frekwencji o 56% w porównaniu do 2016 roku, gdy linię mety osiągnęło 1686 biegaczy.
W grudniu 2016 roku Europejska Federacja Lekkoatletyczna (European Athletics) przyznała organizatorowi certyfikat pięciu gwiazdek za najwyższy poziom organizacyjny biegu. Warunkiem otrzymania 5 gwiazdek było spełnienie szeregu wymogów związanych z bezpieczeństwem na trasie biegu, pomiarem czasu, obsługą zawodników, wolontariatem, obsługą medyczną i innymi aspektami organizacyjnymi.

PKO Białystok Półmaraton od swojej drugiej edycji jest wśród biegów zaliczanych do Korony Półmaratonów Polskich. Korona Półmaratonów Polskich to 10 biegów w całej Polsce, spośród których należy pobiec 5 w roku kalendarzowym. Aby otrzymać Koronę biegacze muszą ukończyć:

• co najmniej jeden z czterech półmaratonów: PZU Półmaraton Warszawski, PKO Poznań Półmaraton, PKO Wrocław Nocny Półmaraton, PZU Cracovia Półmaraton (Kraków)
• co najmniej jeden z trzech półmaratonów: PKO Białystok Półmaraton, Półmaraton Słowaka (Grodzisk Wlkp.), Półmaraton Philipsa (Piła);
• co najmniej jeden z trzech półmaratonów: Gdynia Półmaraton, Półmaraton Wałbrzych, Bieg Lechitów (Gniezno);
PKO Białystok Półmaraton to również, poza biegiem głównym na dystansie 21,097 km, bieg towarzyszący na dystansie 5 km – City Run 5k oraz biegi dla dzieci, Junior City Run na dystansach od 100m do 1 km.

Fundacja Białystok Biega, nieprzerwanie od 2011 roku, jest organizatorem biegów w Białymstoku i na Podlasiu. W ciągu 5 lat metę biegów organizowanych przez Fundację przekroczyło ponad 17,5 tys biegaczy.

red