Znamy termin 4. sieBiega Półmaratonu Kieleckiego

Organizatorzy największej kieleckiej imprezy biegowej podali właśnie datę 4. sieBiega Półmaratonu Kieleckiego. Kolejna edycja tego docenianego i nagradzanego biegu odbędzie się 27 maja 2018 roku w stolicy województwa świętokrzyskiego. Już inauguracyjna edycja kieleckiego półmaratonu została wysoko oceniona, zgarniając m.in. nagrodę Debiut Roku, także rok później sieBiega Półmaraton Kielecki został wyróżniony i znalazł się w gronie 10 najlepszych biegów w Polsce.

Czwarta edycja kieleckiego półmaratonu odbędzie się 27 maja 2018 roku. Biegacze z całej Polski oraz z zagranicy przebiegną ponad 21 kilometrów odwiedzając najpiękniejsze miejsca stolicy Gór Świętokrzyskich, a finiszować będą na murawie Kolporter Areny, stadionu na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa ekstraklasowa drużyna Korony Kielce.

W ubiegłorocznej edycji kieleckiego półmaratonu udział wzięło blisko 1 000 biegaczy z całej Polski. Zwyciężył Łukasz Woźniak, osiągając czas 1:09:53. Najszybszą zawodniczką była Sabina Jarząbek, która na mecie zameldowała się z wynikiem 1:26:01. 

Organizatorem 4.sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego jest Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA, stowarzyszenie non-profit, organizujące największe biegowe imprezy w województwie świętokrzyskim. Stowarzyszenie sieBIEGA było wielokrotnie nagradzane przez media i podmioty ogólnopolskie. Pierwsza edycja sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego otrzymała kilka wyróżnień w tym jedno z najważniejszych w Polsce – Debiut Roku, druga edycja półmaratonu została uznana za jeden z dziesięciu najlepszych biegów w Polsce i wyróżnione podczas Festiwalu Biegów w Krynicy. Stowarzyszenie sieBIEGA jest współorganizatorem wielkiego biegu charytatywnego „Piątka dla Bartka”, a także organizatorem m.in. Kieleckiego Biegu Niepodległości oraz Biegu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.