9000 biegaczy zapisanych do Poznańskiego Biegu Niepodległości

Poznański Bieg Niepodległości
Na liście startowej 2. Poznańskiego Biegu Niepodległości zapisanych jest już 9000 zawodników i zawodniczek, a to oznacza, że pozostało już tylko tysiąc wolnych miejsc. Zapisy wciąż trwają. W Elicie biegu ponownie wystartują ubiegłoroczni zwycięzcy, Katarzyna Kowalska oraz Bartosz Nowicki.

Tegoroczna, 2 edycja Poznańskiego Biegu Niepodległości zapowiada się równie rekordowo, co w roku poprzednim. Limit uczestników ponownie ustawiono na 10 000 biegaczy, a w tej chwili zapisanych jest już 9 tysięcy osób. Bieg odbędzie się na dystansie 10 km, trasa składa się z jednej pętli i posiada atest PZLA. Nowością będzie start biegu, podczas którego zawodnicy puszczani będą na trasę w tzw. „falach”, co ułatwi biegaczom uzyskiwanie lepszych rezultatów. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją ponad dwukrotnie większa będzie też strefa mety podzielona na część medalową i regeneracyjną.
Na ponowny start w stolicy Wielkopolski zdecydowali się ubiegłoroczni zwycięzcy Poznańskiego Biegu Niepodległości. Na trasie biegu zobaczymy więc Katarzynę Kowalską – rekordzistkę Polski w półmaratonie (1:10:06), dwukrotną olimpijkę z igrzysk w Pekinie oraz Rio, wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski w biegach ulicznych oraz przełajowych. W Elicie mężczyzn pobiegnie z kolei Bartosz Nowicki – Mistrz Europy Juniorów w biegu na 1500 m, brązowy medalista Halowych Mistrzostw Europy na 1500 m, wielokrotny medalista mistrzostw Polski na tym dystansie. 
Uczestnicy 2. Poznańskiego Biegu Niepodległości, zwłaszcza przyjeżdżający do stolicy Wielkopolski z innych stron kraju, będą mieli okazję wziąć udział w obchodach Dnia Św. Marcina – imienin ulicy Święty Marcin – głównej arterii miasta. Momentem kulminacyjnym wydarzenia jest zawsze świętomarciński korowód. 11 listopada po sumie odpustowej odprawianej w kościele pw. św. Marcina wyrusza barwny pochód ze świętym Marcinem w stroju rzymskiego legionisty, który w otoczeniu szczudlarzy, muzyków, machin i platform (w sumie w paradzie każdego roku udział bierze kilkaset osób!) przemierza ulicę, kończąc przemarsz pod Centrum Kultury „Zamek”. Tu na plenerowej scenie Prezydent Miasta Poznania przekazuje św. Marcinowi klucz do bram miasta, co staje się sygnałem do rozpoczęcia radosnego świętowania, którego finałem jest pokaz fajerwerków. Tylko w Poznaniu 11 listopada zjeść będzie można świętomarcińskiego rogala, którego tradycja wypieku sięga 1891 roku. Po pokonaniu 10 kilometrowego dystansu Poznańskiego Biegu Niepodległości, taki rogal będzie w sam raz!