Jak szybkie przekąski mogą Ci pomóc podczas biegania?

Zamienniki posiłków MRP to ważny element zdrowej, prawidłowo zbilansowanej diety. Wykazują ogromną przydatność zawsze wtedy, gdy nie mamy czasu na gotowanie, a bar szybkiej obsługi to ostatnie miejsce, w którym chcemy się stołować. Nie można jednak zapomnieć, że zdrowe dania gotowe z powodzeniem zaspokajają też potrzeby żywieniowe sportowców, którzy muszą szybko i skutecznie uzupełniać zapas energii.

Bieganie, zwłaszcza średnio- i długodystansowe, wiąże się z ogromnym wydatkiem energetycznym. W praktyce oznacza to, że zanim biegacz osiągnie metę, będzie musiał uzupełnić zapas energii. Zatrzymanie się na obiad nie wchodzi w grę, w końcu istotą biegu jest nieustanne utrzymywanie tętna w odpowiednim przedziale. Na szczęście w tym miejscu z pomocą przychodzą szybkie przekąski, które można mieć zawsze pod ręką. Szukasz produktu, który szybko i skutecznie zregeneruje nadwątlone siły? Sprawdź posiłki w formie batona BAR-YX.

MRP to nie tylko przekąski w proszku

Pojęcie zamienników posiłków wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z tzw. odżywkami w proszku. Nic dziwnego, bo na właśnie taką postać wskazuje samo rozwinięcie tego skrótu meal replacement powders. Trzeba jednak wiedzieć, że te produkty są oferowane także w innych formach, które są jeszcze bardziej przystępne i jeszcze mniej absorbujące. Wystarczy odwiedzić stronę http://eatyx.eu, by przekonać się, że MRP to nie tylko przekąski w proszku, ale także gotowe koktajle i batony.

Solidny zastrzyk energii przed, po i w trakcie wysiłku

Dania gotowe MRP to coś więcej niż tylko szybka przekąska. Formuła tych produktów czyni je pełnowartościowym posiłkiem. Zawierają białka, węglowodany i tłuszcze zbilansowane w odpowiednich proporcjach, nie brakuje w nich też kompleksu niezbędnych witamin i minerałów. W praktyce oznacza to, że niewielkie przekąski w formie batona mogą zastąpić pełnowartościowy obiad lub każdy inny posiłek.

W połączeniu z wygodną formą i brakiem konieczności jakiejkolwiek obróbki, ta właściwość sprawia, że zamiennik skategoryzowany jako MRP z powodzeniem zastąpi posiłek przed- i potreningowy, a w przypadku długotrwałego biegu posłuży do uzupełniania energii w trakcie treningu. Jedna porcja to solidna dawka protein (zapobiegających procesom katabolicznym) oraz węglowodanów i tłuszczów, uzupełniających zapas glikogenu mięśniowego i wspomagających przyswajanie białka.

Warto pamiętać, że posiłek posiłkowi nierówny, a ta zasada dotyczy także MRP. Chcesz mieć pewność, że faktycznie w sposób prawidłowy dbasz o potrzeby organizmu, dostarczając mu wszystko, czego potrzebuje? Wybierz najwyższej jakości zamienniki posiłków. Właśnie takie znajdziesz na stronie http://eatyx.eu. Polski producent jest liderem rynku żywności funkcjonalnej. Produkty z linii BAR-YX i READ-YX powstają z najwyższej jakości składników, a zawarte w nich substancje odżywcze i mikroelementy są zbilansowane w takich proporcjach, by ich spożycie przekładało się na realne korzyści dla organizmu sportowca, nie tylko zawodowego, ale także amatora.

artykuł sponsorowany