AmberExpo Półmaraton Gdańsk już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 5 listopada o godz. 9:00 ponad 6000 biegaczy wyruszy na ulice Gdańska, by rywalizować podczas czwartej edycji AmberExpo Półmaratonu Gdańsk. Oprócz biegu głównego na dystansie 21,0975 km, wystartuje także Bieg na Piątkę oraz biegi młodzieżowe i dziecięce. Nowością będą nowe klasyfikacje, „Bieg z wózkiem dziecięcym” dla rodziców, którzy chcą pobiec ze swoimi pociechami oraz „Firmowa Piątka” czyli rywalizacja firmowych drużyn.
Na liście startowej czwartej edycji AmberExpo Półmaratonu Gdańsk jest już ponad 4800 biegaczy. Zapisy internetowe do biegu trwają jeszcze do 3 listopada, dzień później zgłoszenia przyjmowane będą już tylko w Biurze Zawodów. Do udziału w tym wydarzeniu oraz biegach towarzyszących zgłosiło się już ponad 6 tysięcy zawodniczek i zawodników, w tym niemal 300 dzieci. Najmłodsi wezmą udział w odbywającym się w sobotę Amber Kids Gdańsk, czyli zawodach biegowych dla dzieci na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Start i meta zlokalizowane będą w centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo. Każdy uczestnik biegu Amber Kids Gdańsk dostanie na mecie medal oraz słodki upominek. Po zakończeniu sportowej rywalizacji będą mogli skorzystać z licznych atrakcji w strefie przygotowanej specjalnie dla nich.
Jesteśmy ogromnie zadowoleni z rozwoju AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Co roku lista startowa znacznie się wydłuża, głównie dzięki atrakcyjności i różnorodności tej imprezy. W tym roku dodaliśmy nowe klasyfikacje, jak: Firmowa Piątka czy Bieg z wózkiem dziecięcym. Pojawiła się też nowa impreza towarzysząca – Amber Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci. Cieszy nas również fakt, że wielu zawodników docenia organizację biegu i są z nami od samego początku – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaraton Gdańsk.
Fot. AmberExpo Półmaraton Gdańsk
Niedziela zarezerwowana jest już dla dorosłych zawodników i zawodniczek, którzy pobiegną na dystansach półmaratonu oraz 5 kilometrów. Na początku wszyscy biegacze pobiegną wspólnie ulicą Żaglową, by później się rozdzielić. Rywalizujący na dystansie 5 km ruszą w kierunku Nowego Portu, półmaratończycy natomiast pobiegną w stronę centrum miasta. Obie trasy są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i poprowadzone w całości po asfalcie. Cała impreza skierowana jest głównie do wszystkich amatorów biegania nastawionych na dobrą zabawę, lubiących rywalizację z innymi zawodnikami, ale także dla tych, którzy chcą powalczyć o nowy rekord życiowy, bo trasa AmberExpo Półmaraton Gdańsk i biegu na 5 km jest płaska i bardzo szybka. Trasa zawodów przebiegać będzie głównymi arteriami miasta, a zawodnicy mijać będę symbole i najpopularniejsze miejsca na mapie Gdańska.
Na trasie biegu znajdą się tradycyjnie wszystkie najważniejsze symbole Gdańska, między innymi: zielone żurawie Kone, budynek Europejskiego Centrum Solidarności czy Pomnik Trzech Krzyży. Następnie biegacze miną charakterystyczny biurowiec – Zieleniak, pobiegną przez centrum Wrzeszcza, Oliwę i Żabiankę, by na koniec móc podziwiać kopułę Stadionu Energa Gdańsk i zakończyć wyścig wewnątrz hali AmberExpo. Wszyscy, którzy przybędą na teren imprezy w dniach 4-5 listopada będą mieli okazję zapoznać się bogatą ofertą produktów i usług prezentowaną przez sponsorów i partnerów imprezy. Będzie również możliwość śledzenia rywalizacji zawodników na telebimie, który będzie zlokalizowany wewnątrz hali.
Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie: www.polmaratongdansk.pl. Szczegółowe informacje znajdują się także na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/polmaratongdansk
Dotychczasowi zwycięzcy Półmaratonu Gdańsk:
Mężczyźni:
2016 – Paweł Ochal, POL, 01:07:35
2015 – Błażej Brzeziński, POL, 01:05:21
2014 – John Tanui, KEN, 01:05:41
Kobiety:
2016 – Olga Kalendarova-Ochal, POL, 01:16:41
2015 – Olga Kalendarova-Ochal, POL, 01:15:15
2014 – Monika Drybulska, POL, 01:14:40
Organizatorami czwartej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk są Miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz Labosport Polska sp. z o.o.