Dołącz do Spartan! Biegaj i pomagaj

Spartanie Dzieciom
Fundacja Spartanie Dzieciom to Grupa biegowa ludzi którzy łączą pasję biegania z pomaganiem niepełnosprawnym dzieciom. Od ponad 5 lat w strojach legendarnych Spartan na trasach maratonów i półmaratonów zbieramy fundusze na leczenie, rehabilitacje i sprzęt rehabilitacyjny. Pomogliśmy ponad 100 dzieci, zebraliśmy ponad 400 tyś PLN. Teraz I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SPARTANINEM!
W 2018 roku możesz pobiec w 3 biegach w ramach akcji #BiegamDobrze, 13. Półmaratonie Warszawskim, Ekiden 2018 i 40. PZU Maratonie Warszawskim. Pieniądze ze zbiórek zasilą projekt budowy Spartańskiego placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Koszt realizacji projektu wynosi około 120 tysięcy złotych, budowa przewidziana jest na wiosnę 2019 roku. Plac powstanie w Warszawie, dokładna lokalizacja zostanie podana po załatwieniu wszystkich formalności. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w stolicy! Na placu zabaw przewidziana jest tablica informacyjna z nazwiskami osób, które wybrały Fundacje Spartanie Dzieciom w ramach jednej akcji #BiegamDobrze w roku 2018 i uzbierały minimum 5000 zł. Dodatkowo wszystkie osoby, które wpłacą w ramach akcji #BiegamDobrze minimum 500 zł, na dowolną zbiórkę osoby, która wybrała Fundację Spartanie Dzieciom zostaną upamiętnione na tablicy.
Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Spartan! 2018 rok jest bardzo atrakcyjny planujemy Moscow Halfmarathon 2018 i Porto Marathon 2018! Podczas zagranicznych wyjazdów grupowych, obowiązują stroje Spartańskie. Przejazd, zakwaterowanie oraz pakiety organizowane są przez fundację przy pomocy ambasady polskiej w danym kraju.
Jak do nas dołączyć, wesprzeć Fundacje, biegać z nami?Wszystkie informacje znajdziecie na Spartańskiej stronie internetowej i Facebook-u.
Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich pasjonatów biegania, mających oprócz mocnych nóg i silnych płuc także wrażliwe serca. Zostań jednym z Nas!!! 
Zobacz jak wyglądał 11. PZU Półmaraton Warszawski

źródło: Fundacja Spartanie Dzieciom