Jak co roku na ulice Torunia znów wybiegną mikołaje

W dniach 2-3 grudnia w Toruniu rusza Festiwal Biegów Świętego Mikołaja, w skład którego wchodzi XV Jubileuszowa Edycja Półmaratonu Świętych Mikołajów oraz biegi: 10 km Świętych Mikołajów i 5 km Świętych Mikołajów. Najmłodsi będą mogli wystartować w Biegu Mikołajka. Zgłoszenia elektroniczne za pośrednictwem strony biegmikolajow.pl potrwają do 30 listopada.

Już od 15 lat mamy do czynienia z biegającymi mikołajami po ulicach Torunia. Na tydzień przed imprezą na listach startowych mikołajowych biegów zapisanych jest już ponad 4 700 uczestników. Jak zawsze zawodnicy ruszą spod pomnika Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim i zakończą bieg obok Areny Toruń.

Impreza zapowiada się ciekawie, bo szykuje się rekord frekwencji. W biegu na 10 km wystartują słynni maratończycy, m.in. mistrzyni świata z Tokio i 14-krotna mistrzyni Polski Wanda Panfil, a także jeden z najlepszych polskich maratończyków w historii – Jan Huruk. Gościem honorowym będzie też Bogusław Mamiński. Najmłodsi uczestnicy festiwalu, którzy wezmą udział w biegu ulicami Starówki, spotkają na mecie prawdziwego Świętego Mikołaja, który zawita do Torunia prosto z Laponii, a cała ich impreza komponuje się z bożonarodzeniowym festynem. 

Bieg Mikołajka dla Dzieci odbędzie się w grupach wiekowych:

  • Bieg Mikołajka dla Dzieci 60m (wiek 3-4 lata)
  • Bieg Mikołajka dla Dzieci 100m (wiek 5-7 lat)
  • Bieg Mikołajka dla Dzieci 200m (wiek 8-10 lat)
  • Bieg Mikołajka dla Dzieci 600m (wiek 11-13 lat)
  • Bieg Mikołajka dla Dzieci 1000m (wiek 14-16 lat)

Opłaty wpisowe na wszystkich dystansach dla dzieci wynoszą 20 zł.

 

W tym przedświątecznym okresie organizatorzy nie zapomnieli także o najbardziej potrzebujących. Bieg Mikołajów w Toruniu jak co roku ma charakter charytatywny. Tym razem w ramach akcji „Biegacze Dzieciom” uczestnicy Festiwalu Biegów Św. Mikołajów zbierają zabawki, które trafią do dzieci niewidomych i niedowidzących, znajdujących się pod opieką toruńskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych. Dzieci zrobiły listę wymarzonych prezentów, które każdy Mikołaj znajdzie pod linkiem: biegmikolajow.pl/BiegaczeDzieciom

XV Półmaraton Świętych Mikołajów oraz biegi towarzyszące wystartują 3 grudnia o godz. 11:00. Biuro Zawodów znajdować się będzie w hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego, przy ul. Grunwaldzkiej 33/35, obok Stadionu Miejskiego im. G. Duneckiego. Godziny otwarcia biura: 2 grudnia w godzinach: 15:00 – 20:30 oraz 3 grudnia w godzinach: 7:00 – 9:30.

Rejestracji można dokonać pod adresem: biegmikolajow.pl/rejestracja

Regulamin dostępny pod adresem: biegmikolajow.pl/regulamin