Rusza rejestracja do Biegu Lwa!

W czwartek, 16 listopada, o godz. 20:00 startują zapisy do siódmej edycji Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Zawody odbędą się 3 czerwca 2018. Tradycyjnie dystansem głównym będzie półmaraton. Nowością będzie natomiast bieg towarzyszący, który po raz pierwszy zostanie zorganizowany na 10-kilometrowej, atestowanej trasie.
Trasy
Trasa półmaratonu w Tarnowie Podgórnym należy do bardzo szybkich. Zwycięzcy edycji 2017 to Etiopczyk Mengistu Zelalem (1:03:58) i – Polka – Izabela Trzaskalska (1:14:23). – Trasa jest niewątpliwym atutem naszej imprezy. Od pierwszej edycji padają na niej znakomite wyniki, a od 2017 roku, kiedy zmniejszyliśmy liczbę pętli do dwóch, ma jeszcze większy potencjał – podkreśla Piotr Książkiewicz, dyrektor sportowy imprezy. – W kolejnym sezonie postawiliśmy na podniesienie prestiżu biegu towarzyszącego, który odbywa się pod nazwą Pogoń za Lwem, stąd decyzja o atestowanej „dyszce” – dodaje.
Trasa biegu na 10 km będzie w dużej mierze pokrywać się z pętlą półmaratońską, co daje podstawy do tego, by liczyć na wartościowe wyniki także na tym dystansie.
 
Limity miejsc i opłaty startowe
Bieg Lwa to impreza, w której funkcjonują limity miejsc – w edycji 2018 będą one wynosić kolejno 1500 osób na dystansie półmaratonu i 800 osób na 10 km. Zapisy, które ruszą 16 listopada potrwają do momentu wyczerpania limitów.
Opłata startowa za półmaraton jest uzależniona od momentu zapisu – pierwsze 750 osób zapłaci za udział w biegu 70 zł, kolejne 750 – 90 zł. W biegu na 10 km opłata jest stała i wynosi 60 zł.
Atmosfera wielkiego, sportowego święta
Bieg Lwa to impreza wyróżniająca się na biegowej mapie Polski wspaniałym dopingiem mieszkańców Tarnowa Podgórnego, którzy co roku stają na wysokości zadania i tworzą atmosferę niemal jak podczas maratonu w Nowym Jorku! Tak opisują Bieg Lwa zawodnicy startujący w edycji 2017:
Było cudownie! Ta organizacja, ta atmosfera, kibice… I to co było na trasie! No lody, czekolada, żelki! Cola! Mieszkańcy z wodą przed domem! Tego się nie da opisać. Tu trzeba być! Bardzo dziękujemy. 350 km drogi nie jest przeszkodą. Będziemy za rok!
Wspaniała impreza! Świetna organizacja i cudowne zachowanie kibiców na trasie. Dziękuję za kubeczki z wodą, zraszacze i doping. Brawo Wy!!!
Zakochałem się w tej mieścinie! Mieszkańcy Tarnowa Podgórnego – chapeu bas!
 
 
Konkurencje dodatkowe
Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym to impreza rodzinna, nie może więc zabraknąć rywalizacji dzieci i młodzieży – Biegu Lwiątek na dystansach od 100 m do 1500 m oraz Sztafety Pokoleń 3×400 metrów. Zapisy do Biegu Lwiątek ruszą 25 kwietnia 2018, a do sztafety – 8 stycznia 2018. Rywalizacja drużynowa odbędzie się także na trasie półmaratonu – tradycyjnie już reprezentacje firm będą mogły wziąć udział w Sztafecie Firmowej – zapisy również od 8 stycznia 2018.
Nie tylko bieganie
Warto zaznaczyć, że Bieg Lwa to także Rodzinne Expo, które będzie składać się z ponad 40 tematycznych stref – sportowych, artystycznych, strefy chillout – dla dzieci i dorosłych. Całość uzupełnią zawody drwali pod nazwą LION’S TROPY i Zlot Food Tracków ze smakami z różnych zakątków świata.
Zapisy do Biegu Lwa znajdują się na stronie www.bieglwa.pl. Wiele ciekawostek pojawia się na profilu imprezy na Facebooku.
Fot. Karolina Krawczyk