1000 dodatkowych pakietów na Maniacką Dziesiątkę!

Maniacka Dziesiątka
Pierwotny limit 5000 uczestników na 14. Maniacką Dziesiątkę wyczerpał się bardzo szybko. Ale od czego są święta?! Organizatorzy przygotowali miłą niespodziankę, w prezencie przygotowując 1000 dodatkowych pakietów startowych. Ale trzeba się spieszyć, bo i tych pewnie wkrótce zabraknie.
6000 biegaczy będzie miało szansę rozpocząć biegową wiosnę od 14. Maniackiej Dziesiątki, a wszystko za sprawą świątecznego prezentu przygotowanego przez organizatorów, którzy zdecydowali się uruchomić sprzedaż dodatkowej puli tysiąca pakietów startowych. Warto się jednak pospieszyć z decyzją bo tempo zapisów na dodatkowe miejsca jest iście recordowe. W ciągu kilkunastu godzin zapisało się już 400 zawodników, czyli pozostało jeszcze tylko 600 wolnych miejsc na liście. 
Jednym z kilku powodów, dla których zawodnicy tak chętnie przyjeżdżają co roku do Poznania na Maniacką Dziesiątkę jest płaska i szybka trasa, sprzyjająca osiąganiu dobrych wyników i poprawianiu rekordów życiowych już na samym początku biegowego sezonu. W tym roku organizatorzy po wprowadzeniu pewnych modyfikacji proponują zawodnikom nową trasę, która ma być niesamowicie szybka, bez podbiegów, z mniejszą liczbą zakrętów i z prostymi ze zbiegami.
Rekordzistą 10 kilometrowej trasy jest Kenijczyk Edwin Cheriyot, który w 2016 roku na mecie Maniackiej Dziesiątki uzyskał czas równo 29:00. Wśród kobiet tytuł rekordzistki należy do Katarzyny Kowalskiej, która w 2011 roku pobiegła w czasie 32:43.
14. edycja Maniackiej Dziesiątki odbędzie się 11 marca 2018. Więcej informacji na stronie: maniacka.kbmaniac.pl lub na Facebooku